Bas schreef:Dat laatste is wel het meest ingrijpende, maar al met al is 't lijstje wel te doen. Wil je 'm sowieso door de apk knallen dit jaar nog?
Ik probeer nog voor het weekend. Rechter kriksteun zit er alweer in, links moet nog.
Vanmiddag remslangen ophalen. Stuurhuisrubbers heb ik al liggen. Het wordt allemaal erg krap, maar dan kan ik in elk geval binnenkort rijden. Even blijven doorzetten nu
Ik ga het weekend helaas niet redden. Ik zou vandaag nieuwe achterschijven binnen krijgen, maar helaas maar eentje ontvangen.
Gisteren wel de tweede kriksteun erin gezet, remmerij voor helemaal in orde gemaakt en de nieuwe stuurhuishoezen gemonteerd.
Gisteren eindelijk weer even tijd gevonden om bezig te gaan met de GTE. Remmerij links achter vernieuwd en kentekenplaatverlichting gerepareerd. Alleen remmerij links achter, remslangen voor en een lekke uitlaat fixen en dan moet hij APK-klaar zijn.
Ik heb de wielen intussen ook terug en gisteren even gepast. Met 10 mm spacers achter op de originele GTT as blijf ik vrij van de remklauw en mooi breed in de kast. Voor heb ik hooguit een 5 mm spacer nodig, dus dat is perfect.
Eerst maar eens apk en dan verlagen
Eindelijk hier maar weer eens een update. Inmiddels heeft de GTE al bijna 2 weken APK, maar nog maar nauwelijks gereden. Na de apk direct geprobeerd de as te verlagen, maar die zat muurvast.
Gelukkig had ik de as van mijn oude GTT nog, dus eerst de huidige as er onderuit gehaald.
[img]http://i39.photobucket.com/albums/e157/ ... uxfbzl.jpg[/img]
Toen bleken de remleidingen ook niet echt fris en toch maar besloten alles te vervangen.
Inmiddels zijn alle leidingen, slangen, blokken en schijven vervangen. Alleen toen braken natuurlijk de ontluchtingsnippels af achter. Morgen de boel ontluchten na reparatie en hopen op het beste.
Gisteravond ook nog even de schroefset gemonteerd en de wielen er op gehangen, het begint er op te lijken.
[img]http://i39.photobucket.com/albums/e157/ ... 1bbst2.jpg[/img]
[img]http://i39.photobucket.com/albums/e157/ ... yvyjci.jpg[/img]
Kun je hier wat mee?
Vonkverspanen is zo'n beetje de enige bewerking waarmee het zonder schade altijd lukt. Via site http://www.mouldsdies.nl/ledenzoeker.htm vindt je zo'n twintig bedrijven die dat proces in huis hebben. Ook machinefabrieken en motorenrevisie bedrijven hebben vaak een vonkverspaner.
Ook als een links tap of een boortje afbreekt (zeer dikwijls!) gaat vonkverspanen prima.
Naar ik heb horen zeggen doet PK machinebouw in Roelofarendsveen ook aan vonkverspanen. http://www.pkmachinebouw.nl/machine-capaciteit/
Helaas, ik heb twee klauwen liggen en beiden waren al eens opgetapt en een beetje verknoeit. Dat heeft ooit dicht gezeten, maar nu ik weer moest ontluchten gaan ze niet meer dicht...
Als het goed is krijg ik begin volgende week een andere remklauw. Ik kreeg bij de vorige de ontluchting uberhaupt niet meer dicht.
Ik probeer er zeker bij te zijn bij de Afsluitmeeting
Reviseer anders gelijk de achter remklauwen als je ze toch los hebt nu. De meeste zitten kats vast gerot. Kijk in elk geval ff na of de remzuiger nog nog goed draait en of het handremmechanisme een beetje fatsoenlijk werkt. Anders kan je het zooitje er straks weer af schoppen
Hopelijk heeft Ronald dit weekend tijd om een goede remklauw te vinden, dan kan die er volgende week op.
Voorwielen er al wel even op gezet, maar met deze platte bandjes moet hij nog wel wat zakken, maar wat staat het al dik
[img]http://i39.photobucket.com/albums/e157/ ... g39qtp.jpg[/img]
Tussen het verbouwen door even tijd gehad voor de GTE. Even op een mooie hoogte gezet en een poging gewaagd om de fan weer te laten werken.
Dat eerste is aardig gelukt, alleen de fan werkt helaas nog niet. Als ik de stekkertjes doorverbind dan gaat de fan wel aan. Ik heb net een nieuwe temperatuursensor in de radiateur gedraaid. Maar zelf als de temperatuur ver voorbij het derde streepje is gaat de fan niet draaien. Wat zou het nog kunnen zijn??