Problemen met Vernierpoelie

Alles over de motor, turbo, computer, chiptuning
Plaats reactie
S5F
Berichten: 49
Lid geworden op: vr 1 feb 2008 6:06
Contacteer:

Hai,
Ik heb mijn motor van mijn R5 GTT volledig gereviseerd. Toen bleek dat de krukas was ingelopen dus ikke ruilkrukas gekocht, maar mijn oude was gemerkt hoe het vliegwiel erop moest komen en natuurlijk nietmeer aan gedacht.
Dus nu probleem nummer 1: Hoe kan ik nu nog mijn vliegwiel juist afstellen?

Probleem 2: Ik heb nu een regelbaar nokkenas-tandwiel geplaatst, maar nu zou het correct moeten afgesteld worden. Is dit een moeilijke karwei of valt het goed te doen? Ik heb hier een meetklok ter beschikking.
Als er iemand tips over moest hebben???

thnx Koen
Roy
Moderator
Berichten: 6618
Lid geworden op: wo 28 mar 2001 0:00
Locatie: Zuid-Holland

Je vliegwiel kan maar op 1 manier aan de krukas vastgebout worden. :)
5 GT Turbo '88 GT5
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Voor het afstellen van de nokkenas neem ik aan dat je een andere nokkenas hebt? Dan zou je daarbij de afstelgegevens moeten hebben van de duratie etc.
Oftewel een kaart bij hoeveel graden je hoeveel mm lift moet hebben, dan moet je dus een gradenmeter op je blok zetten em op 0 stellen, dan de krukas op X-aantal graden zetten en van een bepaalde klep de lift meten en zo de nokkenas bijdraaien tot je die voorgeschreven lift hebt.

Dit soort fijnafstellingen zijn wel redelijk diepgaand en imho een beetje nutteloos op zo'n prehistorisch blok als de C-motor van de GT. :~
Abel
Über-Spammer
Berichten: 8511
Lid geworden op: vr 31 aug 2001 0:00
Locatie: Groningen

zie je pm.

och, ik denk dat je met zo'n poulie net je max uit de marge kunt halen. Baat het niet, schaad het niet.

suc6 met de opbouw en laat eens wat foto's zien
Abel
Über-Spammer
Berichten: 8511
Lid geworden op: vr 31 aug 2001 0:00
Locatie: Groningen

http://www.youtube.com/watch?v=RAt_A6Ve ... re=related

vanaf 4.25 gaat het over poelie stellen voor de nokkenas
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Hehe bekend filmpje van die supratwins, die zwerft ook nog wel ergens op m'n pc rond.

En het is leuk om de laatste 10-20 pk op je 600pk monster eruit te vissen op zo'n manier, maar dat type finetunen is onlogisch op een verder standaard GT motortje uit het jaar kruik. Zeker als de nokkenstok nog origineel is.
Tis misschien leuk als je em helemaal blueprint, alles netjes hebt uitgewogen, kop uitlitert etc. dan kun je bij elkaar misschien nog wel wat % extra vermogen persen, maar enkel zo'n nokkenastandwiel schiet je geen bal mee op.

En ookal zou je dat doen, dan spoor je nognie dat je zoveel geld steekt in zo'n ouderwets blok. Wel ff reeel blijven he :p
Abel
Über-Spammer
Berichten: 8511
Lid geworden op: vr 31 aug 2001 0:00
Locatie: Groningen

jah ok,, moet je geen orgineel stokje meer gebruiken
Riël
Über-Spammer
Berichten: 30403
Lid geworden op: di 14 aug 2001 0:00
Locatie: Born

Is dat de vraag wat gesteld wordt?
Renault 5 GT Turbo ... "What's yours called?"
Progress:[|||||||||||||||||............]
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Volgens Abel en moi wel ja :p
S5F
Berichten: 49
Lid geworden op: vr 1 feb 2008 6:06
Contacteer:

hoi mannen,
Ik ben al heel blij dat het vliegwiel maar op een manier past! Kunnen we dit al niet verkeerd zetten.

En voor de nokkenas, welke klep moet je dan meten? de in en uitlaat van de eerste cilinder? Voor alle duidelijkheid BDP is piston 1 en 4 boven, wright? Lijkt vrij makkelijk op het filmpje. Maar dan doe je de bout van de tandwiel los en verdraai je gewoon het nokkenastandwiel tot je de juiste graden bereikt?

Al heel hartelijk bedankt!
Koen
S5F
Berichten: 49
Lid geworden op: vr 1 feb 2008 6:06
Contacteer:

Ahja de blok is helemaal nietmeer standaard hoor!
Kop is netjes uitgelitert, drijfstangen op gewicht gebracht en alles laten balanceren. Verder stage 3 revisie van maurice en dan nog een hoop nieuwe onderdelen. Cilinderkop is geflowed. Alles netjes zuiver gemaakt en nu terug in elkaar steken.

Koen
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Ok dus ook een andere nokkenas dus...

Je moet de gegevens voor dat nokkenasafstellen van de nokkenstokleverancier krijgen.
S5F
Berichten: 49
Lid geworden op: vr 1 feb 2008 6:06
Contacteer:

Ja die gegevens heb ik, 112°
Maar als die graden nu verkeerd zijn, wat doe ik dan? De 5 inbusboutjes losdoen en ermee draaien of de centrale bout waarmee de poelie vast staat? Ik denk enkel de inbusboutjes niet? En dan natuurlijk opnieuw meten en weer wat bijregelen indien nodig of ga je zo best niet te werk?
anco
Berichten: 113
Lid geworden op: ma 31 dec 2007 17:08

volgens het filmpje gingen ze eerst de krukas goed zetten, toen de imbus boutjes losdraaien, daana de nokkenas draaien dmv die centrale moer totdat het wel goed staat..
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Bij die 112 graden hoort dus ook een aantal mm lift op 1 bepaalde klep, welke klep dat is, is ws. wel makkelijk te bepalen zal gewoon de inlaat zijn die op dat moment ingedrukt wordt.
Abel
Über-Spammer
Berichten: 8511
Lid geworden op: vr 31 aug 2001 0:00
Locatie: Groningen

I'm with stupid :wink:

net wat steven zegt denk ik ook. Word een mooi blokje dus.

je draait idd de nokken as door na het stellen de boutjes van de verstelling los te draaien en vervolgens de nokkenas op de juiste positie te draaien. dit doe je pas als de krukas op 112graden staat. Wel uitzoeken welke klep dat dan is he.. maurice ff bellen dan maar.
S5F
Berichten: 49
Lid geworden op: vr 1 feb 2008 6:06
Contacteer:

Nog even een klein vraagje, misschien wel een domme maar toch van groot belang.
Wie kan me even in het kort vertellen wat BDP(of TDC) is.
Ik bedoel technisch dan. (Die pistons boven, die klep open, die op tuimelen,...)

Al heel fel bedankt, het zal zeker wel gaan lukken :smoke:

thnx Mannen
mark 5t
Berichten: 7630
Lid geworden op: do 14 feb 2002 0:00
Locatie: roden
Contacteer:

als je er een bak achter hangt dan zet je het streepie van je vliegwiel
gelijk met het nul streepje van je bak.
voila !! TDC
Plaats reactie