thanks!tdekoning schreef:Op een renault radio is het wel mogelijk een versterker of wisselaar of mp3 speler te hangen.Jerk schreef:Zo ziet de achterkant eruit van een originele Renault autoradio:
[img]http://i21.photobucket.com/albums/b259/ ... enault.jpg[/img]
Dus er zitten GEEN in en/of uitgangen voor tulpstekkers.
De twee stekker ingangen achter aan heten mini iso en zijn voor de blauwe een wisselaar uitgang en voor de groene een uitgang en ingang, alleen niet via tulp. Ze hebben bij deze iso stekkers gebruik gemaakt van een gedeelde massa, zowel bij de input als output.
Zo is het in indergeval bij mijn renault megane met standard renault radio geregeld.
Om aan een losse mini iso stekker te komen kun je er een bestellen bij conrad.nl.
Input testen:
Maar ik zal als ik jou was eerst even testen met een mp3 speler door zelf even een goedkope koppeling te maken door een jack stekker (3 draden 1 massa, 1 rechts signaal en 1 linkssignaal) en een oude stekker in een computer die je aansluit op een floppy drive.
Je haalt de drie metalen connectors uit de stekker van de floppy drive (met draden) taped de metalen connectors even om geen contact tussen deze te maken. De mini jack haal je van een oude kop telefoon en sluit de drie draden op aan op de metalen connectors. Massa op de mini jack zit het dichtst bij de draad en waar rechts of links zit maakt niet uit.
Om de drie metalen connectors aan sluiten gebruik je de stekker ingang die groen is gelabeld. Deze stekker heeft 6 contact punten en je sluit de metalen connectors aan door de aarde op de middelste te plaatsen en rechts en links er boven en onder. (zie tekeningentje). Ik weet alleen niet of het de drie links of rechts zijn bij jou. Bij mij waren het de drie aan de linker kant (als je radio van voren bekijkt)
- -
- -
- -
Output testen:
Om output te testen moet je toch even een versterker hebben of een andere audio apparaat met een audio ingang.
Deze output zit volgens mij dat op de drie overgebleven metalen contact puntjes in de groene stekker. Sluit dan de drie draden aan op 2 tulp stekkers door de aarde te splitsen.
Mocht dit nou niet werken ga dan wat proberen. Maar bekijk eerste even de tekening van de stekkers op
http://www.selfmadehifi.de/hifi/kfz-hu.htm
Succes Tjeerd
Volgens mij heb ik nog zo een stekker van mijn vdo radio, die had ook zo'n stekker die lijkt hier op te passen en dat zou heeeel vetjes zijn!