voorwiel maakt raar geluid

Post hier al je vragen over de Renault Twingo
Plaats reactie
knutsel
Berichten: 2
Lid geworden op: ma 25 sep 2006 9:08

Ik heb een Twingo van '93.
Tijdens het rijden vanaf 40 km maakt mijn linker voorwiel een raar
geluid, het lijkt alsof je over een geribbelde doorgetrokken streep rijd, dan hoor ik het als ik recht rij, de andere keer in een flauwe bocht naar rechts, dan weer in een flauwe bocht naar links.
Wie heeft hier een antwoord op?
pascal82
Berichten: 29
Lid geworden op: ma 25 okt 2004 12:37

Heb ook al eens zoiets meegemaakt toen ik onderweg was. Ben toen naar de dichtsbijzijnde Renault garage geweest en daar hebben ze er naar gekeken. Het probleem was bij mij toen één van de aandrijfassen, er zou niet genoeg vet meer tussen de stof hoezen zitten. De enige oplosssing was volgens die garage het vervangen van beide aandrijfassen omdat ze die stofhoezen dingen meer mochten vervangen en smeren zonder de aandrijfassen te vervangen van Renault Nederland.
Het gekke is dat na het bezoek aan de garage bij mij het geluid weg was en tot nu toe niet meer terug is geweest.
Het geluid wat jij beschrijft was bij mij hetzelfde ik vermoed dat het dan ook in je aandrijfassen zal zitten.
Tom
Moderator
Berichten: 25344
Lid geworden op: vr 8 mar 2002 0:00
Car: MB
Locatie: 's-Hertogenbosch

effe de kogels controleren (stuur en fusee) en het wiellager. Homokineet zou idd ook nog kunnen maar zo erg vaak gaan die niet kapot vind ik
Ex GT Turbo, Ex Clio Williams
Sven 5 A T (VLIEGTEUG)
Berichten: 6133
Lid geworden op: do 10 jan 2002 0:00
Locatie: Heiloo
Contacteer:

kan natuurlijk zijn dat de aandrijfas hoes kapot is
dan loopt het vet er ui en krijg je op den duur ook die klachten
Petertje5
Berichten: 683
Lid geworden op: di 23 mei 2006 12:15
Locatie: Arnhem

ik heb ook zoiets gehad, en continue brommend geluid, dat je ook voelt in je stuur voelt tijdens een bocht..bij mij was het toen mijn wiellager..miss een idee voor je! klinkt in ieder geval goedkoper dan de aandrijfassen vervangen :)
Jordi
Berichten: 858
Lid geworden op: di 18 jan 2005 16:00
Locatie: Arnhem

nu rijdt z'n blauwe twingotje weer soepel :biertjuh:
Chriscarz
Berichten: 21
Lid geworden op: wo 31 jan 2007 13:53
Locatie: Gouda

Hallo,

Ik rij regelmatig in de Twingo van mijn moeder. Dat is er eentje uit '97, met een 1,1 8V van 44 kW.

Af en toe na langere stukken rijden hoor ik een geluid uit het vooronder, dat beschreven kan worden als in de eerste post. Voorlopig heb ik het enkel bij snelwegritjes gemerkt, na continu 120 km/u gereden te hebben. Het geluid is er niet even lang en komt ook niet regelmatig, maar soms wel met tussenpozen terug. De eerste keer dat ik het hoorde ben ik langs de kant gaan staan omdat ik dacht dat er iets aanliep. Niets gezien, verder gereden, kwam weer terug, weer gekeken. Omdat ik het toch niet vertrouwde heb ik toen de ANWB en mijn ouders gebeld. ANWB zag niets, er liep niets aan. Mijn pa heeft toen terug gereden en heeft verder ook niets gehoord. De Twingo was in de tussentijd al wel een tijdje afgekoeld tijdens het wachten, maar ik weet dus niet of dat er iets mee te maken heeft.

Toen heb ik het een tijdje niet meer ervaren, totdat ik weer een langere snelwegrit naar het noorden maakte. Mijn broertje zat toen bij me en heeft een (geluids)opname gemaakt. Die zou ik evt online beschikbaar kunnen maken, zodat jullie die ook even kunnen horen.

Zou dit hetzelfde probleem kunnen zijn? Langzamer gaan rijden hielp niet. Een bochtentest heb ik op de snelweg nog maar even niet gedaan...

Alvast bedankt voor de reacties!
Siempie
Berichten: 1295
Lid geworden op: zo 3 sep 2006 20:19
Locatie: Oosterwolde, Fryslân

zo te horen is het een (wiel)lager wat stuk aan het gaan is. Door het hardere rijden wordt deze warmer en meer belast zodat je het alleen dan hoort.
Fleetwood
Berichten: 621
Lid geworden op: zo 23 mar 2003 20:55

ik denk eerder aan een kapotte aandrijfas...
ik word er zoo moei van.
Petertje5
Berichten: 683
Lid geworden op: di 23 mei 2006 12:15
Locatie: Arnhem

waarom gelijk de aandrijf as? die gaan toch een stuk minder snel kapot dan een wiellagertje lijkt mij
Chriscarz
Berichten: 21
Lid geworden op: wo 31 jan 2007 13:53
Locatie: Gouda

Fleetwood schreef:ik denk eerder aan een kapotte aandrijfas...
Ik las in een ander topic dat je meer een geluid met een tik zou krijgen als je aandrijfas naar z'n grootje was... En ik hoor geen tik. ;)
Petertje5
Berichten: 683
Lid geworden op: di 23 mei 2006 12:15
Locatie: Arnhem

kijk eens of het geluid erger wordt als je naar links stuurt of naar rechts stuurt..ik had mijn wiellager kapot, stuurde ik naar rechts, hoord ik een heel erg brommend geluid..
Tijmen
Berichten: 237
Lid geworden op: zo 6 nov 2005 22:01

als je langer rijdt wordt het vet in je homokineet warm en slingert het de aandrijfhoes in waardoor het geluid ontstaat. Als 'ie afkoelt hoor je het dus ook niet meer.

(denk ik)...... :~
Chriscarz
Berichten: 21
Lid geworden op: wo 31 jan 2007 13:53
Locatie: Gouda

Tijmen schreef:als je langer rijdt wordt het vet in je homokineet warm en slingert het de aandrijfhoes in waardoor het geluid ontstaat. Als 'ie afkoelt hoor je het dus ook niet meer.

(denk ik)...... :~
Dus daar bedoel je mee... dat het geen kwaad kan? Of dat de homokineet bijna aan z'n einde is?
Tijmen
Berichten: 237
Lid geworden op: zo 6 nov 2005 22:01

de as moet opnieuw gevuld worden met vet. Ik heb dat ooit 's met een Clio gehad met hetzelfde blok.
pierre
Berichten: 2523
Lid geworden op: di 4 mei 2004 20:55
Locatie: Hoorn

bijna zeker het wiellager, aandrijfas gaat wel 200.000 km mee, even laten controleren door een garage.

zelf vervangen is een stuk goedkoper.
Plaats reactie