Hey Ernie, je woont in Kerkrade? Dus je bent net als Ollie en ik een halve duitser.
Wat voor auto rij je?
Ah, als je je remklauwen demonteert zet je een steeksleutel erop en als ie niet vrijwillig los wilt komen, neem je een hamer en sla je er enigszins beheerst op om de bouten los te krijgen.
Wat ik wilde zeggen is, zorg dat je reserve bouten hebt voor het geval je de oude teveel vernaggeld. Ik heb ook een handvol nieuwe gekocht, en nog reserve voor het geval dat.
Eigenlijk wel simpel:
1. wielbouten losdraaien
2. auto opkrikken achter
3. wiel er helemaal afhalen, dopje eruit duwen zodat je bij je wielnaafmoer kunt komen
4. wiel er weer provisorisch op (hoeft niet supermuurvast), auto op het wiel laten zakken, dop 29 ofzo voor op die wielnaafmoer en als ie niet los wil door lief te vragen, lange stalen pijp nemen en dat ding eens een lesje leren. Draai em er niet helemaal vanaf he!
5. nu weer opkrikken (je wordt er nu wel handig in) en wiel eraf
6. remklauw loshalen (raggen en rammen waarschijnlijk, paar werkhandschoenen voorkomt dat je je poten ook nog eens naar de filistijnen helpt)
7. voorzichtig die remklauw ergens opleggen (stuk hout of paar stenen oid) want anders verbuig je je remleiding (en dan ben je nog verder van huis)
8. nu zit je schijf los. In je schijf zit ook je lager geperst. Die kun je het beste meteen mee vervangen. Dus lagertjes bij de heuts halen, en die kunnen ze ook voor je in de schijf persen. Misschien wil je je oude lagers houden als reserve als ze toch nog goed zijn.
9. je remblokjes wilde je ook doen. Kijk goed!!! hoe de oude vast zitten. Per klauw zitten 2 blokken en daarvan heeft er 1tje een pinnetje. Dat pinnetje moet in het slopgat van de zuiger vallen.
Die zuiger is een verhaal apart. Om die terug in de klauw te krijgen neem je een schroevendraaier en die leg je plat op die zuiger, in de gleufjes. Vervolgens draai je die zuiger met gemak weer terug de klauw in.
10. vergeet niet om je blokjes aan de achterzijde in te vetten met kopervet en ook die stukjes waar ze over heen glijden in de remklauw invetten. En dat borgpinnetje ook weer netjes erin flipsen met een tangetje.
11. nu weer alles terug erop
Hoe je een makkelijk verhaal moeilijk kan laten lijken. Maar je vroeg er ook om!
Als je klaar bent ziet het er hopelijk zo uit:
[img]
http://members.home.nl/marcogroenewege/linksachter.jpg[/img]
[img]
http://members.home.nl/marcogroenewege/rechtsachter.jpg[/img]