GTT Bal : Schadeprojectje -->Stopgezet en te koop
eenvoudigste is om gewoon even spanning te meten, laat iemand de sleutel in de startstand vast houden, en meet dan spannig op de dunne draad op de startmotor ( +50 ), heb je daar geen spanning, meet dan aan de multie stekker en dan aand e uitgang van je contact slot, zo kan je eenvoudig zien waar je wel of waar je geen spannig hebt, of je kan even weerstand meten in die draad, dan gewoon tussen stekker op startmotor en stekker op contactslot, mag max een paar ohm zijn, indien meer of oneindig is de draad onderbroken
Bedankt voor de tips, het proberen zal iets voor mogen zijn (overuren aant kloppen geweest vandaag)pazmaniac schreef:eenvoudigste is om gewoon even spanning te meten, laat iemand de sleutel in de startstand vast houden, en meet dan spannig op de dunne draad op de startmotor ( +50 ), heb je daar geen spanning, meet dan aan de multie stekker en dan aand e uitgang van je contact slot, zo kan je eenvoudig zien waar je wel of waar je geen spannig hebt, of je kan even weerstand meten in die draad, dan gewoon tussen stekker op startmotor en stekker op contactslot, mag max een paar ohm zijn, indien meer of oneindig is de draad onderbroken
- Geert Claes
- Berichten: 1214
- Lid geworden op: za 6 apr 2002 0:00
- Locatie: ALPINE GT + R5GTT + Talisman
Hey bal, als ik straks tijd heb kom ik mss ff zien. Ik ben in Geel deze namiddag/avond....

Daarstraks nog eventjes bezig geweest en de wagen start perfect !
Het was inderdaad de stekker bij de koplamp waar een slecht contact in zat.
Morgen proberen om het koelsysteem eens een keer deftig te doorspoelen en opnieuw te vullen en ontluchten. En misschien ook al direct een 5W40'je in de motor kieperen.
Het was inderdaad de stekker bij de koplamp waar een slecht contact in zat.
Morgen proberen om het koelsysteem eens een keer deftig te doorspoelen en opnieuw te vullen en ontluchten. En misschien ook al direct een 5W40'je in de motor kieperen.
Blokje verliest geen olie denk, en 5w40 vindt die bij koudstart normaal net iets lekkerder dacht ik.Steven schreef:Als ie al meer dan 100.000 km heeft is 10W40 ietsie beter, maja 5W40 gaat ie niet dood van
dat kan niet ,een blok dat geen olie verliest komt niet van renaultH8bal schreef:Blokje verliest geen olie denk, en 5w40 vindt die bij koudstart normaal net iets lekkerder dacht ik.Steven schreef:Als ie al meer dan 100.000 km heeft is 10W40 ietsie beter, maja 5W40 gaat ie niet dood van

you got PM 

Ik kan je niet replyen, stuur mij anders eens een mail op : frigo_box@hotmail.comChristian schreef:er is een pm
-
- Berichten: 5375
- Lid geworden op: di 13 mei 2003 22:30
- Car: 5 GTT, 5 GTS EBS
- Locatie: Netherlands
- Contacteer:
Wat? Hè? Betekent dat geen ktec clio?! Of een 5 voor jou?Christian schreef:er is een pm
Da's uitermate nieuwe bijzondere info

ja K-tec komt er ook maar dit is mischien me kans wel om een GTT tekopenJoost (DoubleYou) schreef:Wat? Hè? Betekent dat geen ktec clio?! Of een 5 voor jou?Christian schreef:er is een pm
Da's uitermate nieuwe bijzondere info

H8bal hou hem even voor mij vast als je wilt

-
- Berichten: 5375
- Lid geworden op: di 13 mei 2003 22:30
- Car: 5 GTT, 5 GTS EBS
- Locatie: Netherlands
- Contacteer:
Dat klinkt wel zeer ernstig als mijn project, alleen die eerste zin "heeft nog al een gtt gehad" klopt niet bij mij, ennuh ik heb geen toezegging gedaan maar wel constant informatie gevraagd die ik maar niet krijgH8bal schreef:Hij gaat naar een liefhebber (heeft nog al een gtt gehad, en heeft nu nog een express gtt projectje enzo).


-
- Berichten: 5375
- Lid geworden op: di 13 mei 2003 22:30
- Car: 5 GTT, 5 GTS EBS
- Locatie: Netherlands
- Contacteer:
Vast wel maar mijn vraag is wie er op dit moment daar mee bezig is. Want voor zover ik weet zijn alle vorige express gtt's er niet meer, ik hoor en lees er namelijk niets meer over.
Laat ik je gerust stellen Joost , jij hebt de wagen niet gekochtJoost (DoubleYou) schreef:Dat klinkt wel zeer ernstig als mijn project, alleen die eerste zin "heeft nog al een gtt gehad" klopt niet bij mij, ennuh ik heb geen toezegging gedaan maar wel constant informatie gevraagd die ik maar niet krijgH8bal schreef:Hij gaat naar een liefhebber (heeft nog al een gtt gehad, en heeft nu nog een express gtt projectje enzo).dusseh, is er een 2e persoon met een GTT express project? Wie wie wie?

De eerste persoon die ernaar kwam kijken heeft hem gelijk gekocht.
Kerel was dus bezig met een express gtt, wel vrij grondig = motor, dash, assen, volledige restauratie,lakje,...
BTW sorry dat je die foto's niet op tijd gekregen hebt, maar ik ben al een dag of 6 niet meer voor het donker thuis geraakt (werken/lesgeven/lesvolgen)
-
- Berichten: 5375
- Lid geworden op: di 13 mei 2003 22:30
- Car: 5 GTT, 5 GTS EBS
- Locatie: Netherlands
- Contacteer:
Zijn daar ook foto's van? In het Noorden weet ik dat er een 16V rondrijdt.Steven schreef:De meesten zitten hier gewoon niet op het forum, maar ik weet iig dat er nog minimaal 1 in het noorden rijd en volgens mij isser ergens in limburg nog 1.
En er zullen er vast nog wel meer wezen..
-
- Berichten: 2775
- Lid geworden op: zo 7 sep 2003 18:58
- Car: GTT
- Locatie: grave
hier in brabant rijd volgens mij ook een expres gtt
het gaat om een express met de kleur:blue sport met goude velgjes eronder en een gtt neusje eraan en wat ik gehoord heb schijnt er ook een gtt moter in te liggen
het gaat om een express met de kleur:blue sport met goude velgjes eronder en een gtt neusje eraan en wat ik gehoord heb schijnt er ook een gtt moter in te liggen