Hierin kunnen allerhande zaken gerelateerd aan Renault worden geplaatst, die niet elders thuishoren
Anonymous

N.a.l.v. een dicusssie op SYS.NL vraag ik me af hoe jullie tegenover alcohol in het verkeer staan. Ik zelf hanteer altijd de grens van 2 glaasjes per avond en 3 glaasjes als ik het combineer met eten bij iemand. Ik weeg ook wat meer dan de gemiddelde nederlander :wink: dus kwa boetes zit ik goed (heb al eens moeten blazen). Rekenen meer mensen dit zo uit ?
Of drinken jullie zoiezo wel en dan langzaam rijdend naar huis ?
Of helemaal niet ?

Ik zelf vind rijden met teveel drank op echt niet kunnen, en met teveel bedoel ik de percentages die wettelijk gehanteerd worden, niet wat jezelf vind.
[ This message was edited by: Ploegah on 2002-03-19 16:03 ]
Anonymous

2 biertjes en ik ga pas na een half uur of een uur na me laatste biertje achter het stuur zitten
robert
Berichten: 2997
Lid geworden op: do 26 jul 2001 0:00
Locatie: zuid-holland *doe mee met RTC*

goed eten, 2 bier + 1 per 1.5 uur vind ik ok.
Mijn reactiesnelheid is dan dan nog veel beter dan van al die bejaarden die je overal ziet. En die mogen ook de weg op met de maximale toegestane slakkegang.

Echter de combinatie met Xtcy kan ik je wel met klem afraden.

edit: oja ik heb wel een paar keer moeten blazen, en twas nog altijd (net) ok!
-----------------
*** no cash - no problem ***


[ This message was edited by: robert on 2002-03-19 16:14 ]
Jesper16v
Berichten: 2179
Lid geworden op: wo 12 sep 2001 0:00
Locatie: Nijmegen castle
Contacteer:

Als ik gewoon ergens naar toe rijd, dan drink ik niks. Met gezellig uit eten maximaal 3 biertjes ( dan moet de avond ook lang zijn) Met uitgaan als ik moet rijden helemaal niks. Als iemand rijd met (te veel) drank op, vind ik hem maar [edit] ik zal het hier maar niet noemen [/edit]

:wink:

Gr.
JP

P.S. Het is ook zonde van je auto!
Michel Meganefreak
Berichten: 1185
Lid geworden op: vr 19 okt 2001 0:00
Locatie: Meganefreak-city
Contacteer:

ik drink als ik moet rijden nooit.......het is miss. 1 of 2 keer voor gekomen dat ik 1 biertje op had en een uur of 2 later moest rijden maar dat is het dan ook.

Dit betekent dus (omdat ik meestal moet rijden) dat ik sinds het behalen van mijn rijbewijs + aanschaf auto bijna nooit meer drink :smile:

Ik vind die niet zo heel erg maar ik kan me voorstellen dat anderen op zijn tijd graag een pilsje drinken, ik vind dus 1/2 glazen bier nog redelijk als men een uur later of zo weer moet rijden........wordt iemand gepakt met teveel alcohol in zijn bloed, dan mag de straf voor mij niet hoog genoeg zijn.....bij echt teveel dus het rijbewijs afpakken
Anonymous

Moeilijk onderwerp. En toch eigenlijk ook weer niet: het zou pas echt simpel worden als de grens op NUL promille lag.
Want in dat geval hoeft niemand te denken dat 'ie het wel aan kan, dat 'ie zwaar is, dat 'ie het snel afbreekt, dat 'ie gegeten heeft etc. etc. Allemaal 'boerenwijsheid' die sterk afhangt van de situatie.

Persoonlijk zou ik het heel vervelend vinden om nooit iets te kunnen drinken als ik nog met rijden. Ik ben immers altijd met de auto, zowat. Gelukkig ben ik niet zo'n drinker, maar het wordt juist gevaarlijk als je net meer drinkt dan dat je kan hebben om nog zelf in te schatten of het nog kan.

Ik zou willen kiezen voor nul promille, maar ben tegelijk huiverachtig voor de gevolgen.

Helaas blijkt echter dat je ook geen beroep kan doen op de verantwoordelijkheid van de doorsnee Nederlander. Anders zouden er niet zoveel doden door alcoholgebruik vallen.

Zoals ik zei: moeilijk onderwerp. Last word not spoken...<!-- BBCode Start --><IMG SRC="http://www.smilies.nl/party/drinka.gif"><!-- BBCode End -->

Edo
Bart V
Berichten: 6424
Lid geworden op: wo 18 apr 2001 0:00
Locatie: Graz

2 biertjes is de limiet, daarna uurtje frisdrank en rijden maar. Moet gewoon kunnen vind ik, probleem is dat 2 bier naar meer smaakt, 1 of 2 biertjes kan dus alleen als je jezelf kan beheersen. Mij lukt het aardig, hoe moeilijk het soms ook is.

Mazzel
Jesper16v
Berichten: 2179
Lid geworden op: wo 12 sep 2001 0:00
Locatie: Nijmegen castle
Contacteer:

"Echter de combinatie met Xtcy kan ik je wel met klem afraden."
2 jaar geleden met Mystery Land was het wel grappig, ik reed met een vriend van mij mee (was nuchter) en je moest daar eerst een lange weg af naar de snelweg. Op die weg stonden allemaal van die kauwgumkouwers zich af te vragen wat ze nou weer moesten doen! Ik hebb daar wel een stuk of 6 kettingbotsingen gezien :lol: Ik heb toen echt in een deuk gelegen :lol:
Rick
Berichten: 678
Lid geworden op: wo 4 jul 2001 0:00
Locatie: Zwolle Car: Clio 16V

Als ik ff in de kroeg zit drink ik maximaal 2 amsterdammers, ben een keer aangehouden om te blazen en toen had ik er 4 op en dat ging net goed. Als ik uit eten ga drink ik er maximaal 4.
Anonymous

On 2002-03-19 16:11, Edo
wrote:
Moeilijk onderwerp. En toch eigenlijk ook weer niet: het zou pas echt simpel worden als de grens op NUL promille lag.
Want in dat geval hoeft niemand te denken dat 'ie het wel aan kan, dat 'ie zwaar is, dat 'ie het snel afbreekt, dat 'ie gegeten heeft etc. etc. Allemaal 'boerenwijsheid' die sterk afhangt van de situatie.

Persoonlijk zou ik het heel vervelend vinden om nooit iets te kunnen drinken als ik nog met rijden. Ik ben immers altijd met de auto, zowat. Gelukkig ben ik niet zo'n drinker, maar het wordt juist gevaarlijk als je net meer drinkt dan dat je kan hebben om nog zelf in te schatten of het nog kan.
Ik zou ook het echt zeer vervelend vinden als ik geen glaasje wijn mee bij het eten zou mogen drinken, of een cognacje na de koffie. Naar mij idee slaat het verbieden hiervan echt volledig de plank mis.
Anonymous

On 2002-03-19 16:13, Jesper16v
wrote:
:lol: Ik heb toen echt in een deuk gelegen :lol:
goede woordkeuze :wink:
mark -19- 16v
Berichten: 802
Lid geworden op: ma 10 sep 2001 0:00
Locatie: gelderland

ik drink ook maar 2 biertje of 2x sterke drank maar dan na de laatste slok zit er wel een half uur totdat ik ga rijden

meer wi ik ook niet wil me rijbewijs wel behouden en evt boetes vind ik zonde dat geld kan ik beter besteden voor me auto of aan me vriendin
<b\>16V is a beat on a Runway<b>
Jeroen
Berichten: 2410
Lid geworden op: za 21 jul 2001 0:00
Locatie: Hoeven (Brabant)
Contacteer:

Als ik rij drink ik niks, nada, noppes.

Nou drink ik toch al vrij weinig alcohol, dus voor mij is dat geen probleem.:smile:
Dirk (CRX)
Berichten: 1954
Lid geworden op: ma 26 nov 2001 0:00
Locatie: Friesland

*hips* wat zeg je Paul :lol:

Nee ik drink geen DRUPPEL als ik nog moet rijden.. dat roze papiertje heeft mij al veel te veel gekost.. en ik heb hem nodig voor mijn werk.. loop het risico niet..
frank_williams
Berichten: 3135
Lid geworden op: zo 2 dec 2001 0:00
Locatie: Breda

tsja, ik drink helemaal niet in combi met autorijden. het idee dat ik rij onder invloed (ook al is het maar een biertje) vind ik niet prettig rijden, zeker niet met zo'n snelle auto :grin:
RickGT TURBO
Berichten: 1577
Lid geworden op: ma 21 jan 2002 0:00
Locatie: Utrecht... garage in Portengen....
Contacteer:

Drinken en rijden niks.
Beste vriend van me is zo dood gegaan.....

[ This message was edited by: RickV16 on 2002-03-19 16:23 ]
jeroen.k
Berichten: 5884
Lid geworden op: do 17 jan 2002 0:00
Locatie: Harderwijk

Ik rij ook vaak, maar drink eigenlijk nooit als ik rij! (kan ook niet zo goed tegen alcohol) alleen als ik bijvoorbeeld uit eten ga of naar een verjaardag ofzo drink soms wel een biertje, maar eigenlijk nooit. Daarbij of je het nou wel merkt in je reactievermogen of niet. Als je een ongeluk krijgt en je hebt gedronken, dan ben je toch evengoed de lul!
Toine
Berichten: 343
Lid geworden op: do 17 jan 2002 0:00
Locatie: Hardenberg

Geen druppel als ik moet rijden.
Anonymous

Wat ik eigenlijk het gevaarlijkst vind is als je na een nacht zwaar stappen de volgende dag ergens vroeg moet zijn. Dan denk je dat je nuchter bent maar je hebt nog veels te veel alcohol in je bloed.

Op die manier heb ik een keer met mijn chrysler een rondje gegleden in het centrum van leiden. ik begrijp tot op de dag van vandaag niet waarom dat is goedgegaan, ik moest namelijk nog twee keer steken om hem weer recht op de weg te krijgen :lol:
robert
Berichten: 2997
Lid geworden op: do 26 jul 2001 0:00
Locatie: zuid-holland *doe mee met RTC*

On 2002-03-19 16:25, jeroen.k
wrote:
Als je een ongeluk krijgt en je hebt gedronken, dan ben je toch evengoed de lul!
dat klopt.

Als een fietser zich voor je auto werpt ben je ook zowiezo de lul.
En als je een inbreker of rotjesgooier betrapt en vervolgens inelkaar klopt ben je ook de lul.

Zozit de maatschappij in elkaar.
-----------------
*** no cash - no problem ***

[ This message was edited by: robert on 2002-03-19 16:34 ]
Anonymous

Ik vind die gasten die achter het stuur zitten te slapen en een bus rammen erger dan een alcoholpromillage van 0,5.

Het is maar goed dat ze het niet overleefd hebben......
jeroen.k
Berichten: 5884
Lid geworden op: do 17 jan 2002 0:00
Locatie: Harderwijk

Weet ik wel, maar als jij die dief of rotjesgooier in mekaar trapt wordt dit wel maatschappelijk geaccepteerd! Als jij met één biertje op een ongeluk maakt wordt je maatschappelijk gezien als een dronkaard!
robert
Berichten: 2997
Lid geworden op: do 26 jul 2001 0:00
Locatie: zuid-holland *doe mee met RTC*

On 2002-03-19 16:35, jeroen.k
wrote:
Als jij met één biertje op een ongeluk maakt wordt je maatschappelijk gezien als een dronkaard!
aha je bent al aardig gehersenspoeld.
Nu nog even doorspoelen wat betreft bellen in de auto, ja ook handsfree. Je aandacht is helemaal niet meer waar het zijn moet.
Maar oeioei daar mag je niet aan komen.

Dan nog verder. Verbod op muziek in de auto met meer dan 90 dbA. En al helemaal niet de chemical brothers. :grin:

pfftrt
Merijn
Über-Spammer
Berichten: 31515
Lid geworden op: di 13 nov 2001 0:00
Car: 5 GT Turbo

Ik drink ook niet als ik moet/ga rijden. En ik vind dat ze het volledig moeten afschaffen. Drank en verkeer is gewoon geen goede combinatie. Dat is vragen om problemen.
jeroen.k
Berichten: 5884
Lid geworden op: do 17 jan 2002 0:00
Locatie: Harderwijk

:lol:

Zeg toch Maatschappij...en de maatschappij............daar horen wij niet bij! :grin:
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Ik heb me in mijn jonge rij-jaren één keer bijna dood gereden, toen had ik een flinke borrel te veel op. Ik stond tegen een betonnen taluut stil........
Daar ben ik (terecht) zo van geschrokken dat ik daarna heel lang helemaal geel alco meer dronk als ik moest rijden.

Inmiddels drink ik wel een borreltje, maar nooit te veel!!!

De opmerking die iemand plaatst dat combi XTC niet aan te raden is, ben ik het niet helemaal mee eens. :grin::grin::grin::grin:
Ga het niet goed zitten praten ofzo, maar ik vond niks lekker dan stukkie rijden <!-- BBCode Start --><IMG SRC="http://www.smilies.nl/eek.gif"><!-- BBCode End --> als ik compleet ondersteboven stond, en, nee, dat was lang zo link niet als met een slok te veel op.
Echter de combi XTC en alco is dodelijk in het verkeer!!

Blowend is helemaal relaxed, m'n rijstijl wordt daar een stuk rustiger (=lees, minder agressief) van :smile:
Floris
Berichten: 1184
Lid geworden op: do 22 nov 2001 0:00
Locatie: Den Haag
Contacteer:

kijk maar uit, voordat je het weet heb je oma in je grill :lol:
che
Berichten: 537
Lid geworden op: ma 21 mei 2001 0:00
Locatie: Amsterdam

Inderdaad veel handiger als je het promillage naar nul zet, maar probleem is dan dat je dan nog steeds gepakt kan worden voor een biertje 3 dagen geleden..(of in ieder geval lang geleden..)

Heb een keer een feestje gehad waar we redelijk tot hard doordronken tot een uur of 3, daar blijven tukken en toen een maat van mij de volgende dag om 1 uur terug reed kreeg hij pech langs de weg, politie kwam erbij, en hij mocht toch nog even blazen...en ja.... rijontzegging van 2 uur en een fikse boete,... bijna 12 uur na de laatste bier....echt gek, maar zet je wel aan het denken....

Blowen en autorijden is voor mij niet echt de ideale combi, maar als het gebeurt ben ik zo extra alert dat het bijna beter gaat dan gewoon, in ieder geval dat denk ik dan :wink: , maar probeer het toch wel te vermijden....
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

On 2002-03-19 16:07, robert
wrote:
Echter de combinatie met Xtcy kan ik je wel met klem afraden.
-----------------
*** no cash - no problem ***
Hangt ervanaf wanneer, als jij uitgetript bent dan rijd je zelfs beter. Je moet echter wel opletten dat je niet te lang rijd, zodra je echt moe gaat worden begint het gevaarlijk te worden.

Maar het is dus 3x minder gevaarlijk als alcohol.
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Ow en ikzelf ben meer een anti-alcohol mens. Kep dit jaar niet meer dan 2 glazen alcohol gehad.

Ik vind vooral dat gezeik over wie het meeste bier opkan diep triest... Verder neem ik nooit bier thuis, heel soms op feesjes als ik het per ongeluk in me handen krijg.
Rooie Wodka - Red Bull, vind ik dan wel lekker, maar drink ik ook weinig.

Dus als ik rijd: redbull/xi climax/cola en ook vaak als ik niet rijd.
Robert dB.
Berichten: 6477
Lid geworden op: wo 17 okt 2001 0:00
Locatie: Woerden

Je hebt meel Paul.
Anonymous

GENIAAL !!!

DEZE IS GOED !!!
Robert dB.
Berichten: 6477
Lid geworden op: wo 17 okt 2001 0:00
Locatie: Woerden

ik weet niet hoe ik hem kan linken naar dit forum, maargoed, leuk spelleding

TK: is een heeeele mooie opmerking :lol: :lol:
Michel Meganefreak
Berichten: 1185
Lid geworden op: vr 19 okt 2001 0:00
Locatie: Meganefreak-city
Contacteer:

On 2002-03-19 17:07, Stevie
wrote:
Ow en ikzelf ben meer een anti-alcohol mens. Kep dit jaar niet meer dan 2 glazen alcohol gehad.

Ik vind vooral dat gezeik over wie het meeste bier opkan diep triest... Verder neem ik nooit bier thuis, heel soms op feesjes als ik het per ongeluk in me handen krijg.
Rooie Wodka - Red Bull, vind ik dan wel lekker, maar drink ik ook weinig.

Dus als ik rijd: redbull/xi climax/cola en ook vaak als ik niet rijd.
gelukkig zijn er dus meer, hier in de achterhoek heb ik vaak het idee dat ik de enige ben die er zo overdenkt :smile:
spir@l
Berichten: 2305
Lid geworden op: ma 4 feb 2002 0:00
Car: 5 GT Turbo
Locatie: Rotterdam
Contacteer:

i dont drink and drive!
I take drugs and fly.....

Maar goed....ik drink dus NIET (of nauwelijks!!) als ik moet rijden!
of anders gezegd.....

Als ik heb gedronken stap ik niet meer die auto in!
Ook gewoon omdat je met zo'n gtt'tje wel erg gemakkelijk de fout ingaat denk ik.

Ik vind t gewoon onverantwoord om met veel drank op achter t stuur te zitten. (zie 112 weekend met die 206 :smile: )

Ik ben er best wel streng in denk ik....
Ik rijd niet eens een paar meter naar mn eigen huis als ik dronken ben!

T is gewoon TE dom wanneer jij de veroorzaker bent van een ongeluk dankzei drank!
Helemaal wanneer er anderen bij betrokken zijn.

Doe t gewoon NIET mensen.....
ookal denk je/weet je van jezelf dat je een goede bestuurder bent......
Want je wilt toch niet dat de slogun klopt hè?!?!?!.....

"DRANK MAAKT MEER KAPOT DAN JE LIEF IS!!"

Je 5gtt bijvoorbeeld :sad:
Of jezelf!!!
Of je vriend(in) die naast je zit!!!!!!!
Of de fietser die je doodrijd
of...etc.
:sad: :sad: :sad: :sad:

Denk gewoon na bij wat je doet.

eerder.
-----------------
*Round and round it goes.
Where it will stop.......
nobody knows!*
[ This message was edited by: spir@l on 2002-03-19 17:48 ]
Plaats reactie