Jeroen Z'n 19Cabrio16v Update! 15-05-2009

Vertel hier alles over je project.
Plaats reactie
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

Ik ben Jeroen Veldhuijzen, 18 jaar ('90), woon in Almere en doe de opleiding voor monteur (pas mee begonnen niveau twee :S). Werk bij Broekhuis Almere, Peugeot en Hyundai.

Heb me rijbewijs nog niet, vorige keer gefaald -_-" maar vastbesloten doorgegaan met lessen en binnenkort weer afrijden, (dinsdag datum bekend).
Maar aangezien ik wel al had gespaard voor een auto kon ik deze mooie cabrio gewoon niet laten staan. Het is een 1916v Fairway (cabriolet) uit '92 geworden met 181.000 op de teller.
Dus ik gister naar Drachten gegaan na veel geregel en gedoe want ik moest natuurlijk 2 chauffeurs hebben en ik moest snel zijn anders was de auto weg i.v.m. meerdere geïnteresseerden.

Nou mijn moeder en mijn schoonvader konden wel na wat geregel, op de bewuste ochtend had ik me verslapen :grin: en me moeder dacht ineens dat het zondag pas hoefde i.p.v. op zaterdag, maarjah uiteindelijk mijn vader kunnen strikken en er heen gegaan.

De auto was in principe in goede staat, op een paar plekkies na natuurlijk, wat roest rechtsvoor een stukje lak eraf op de voor bumper, achterlicht kapot (waar ik niets van wist) accu dood (waar ik ook niets van wist) en een kapot wiellager (dat wist ik wel :P).

De auto ffies bekeken, kijken of alles werkte alles deed het gewoon in principe, kap was goed klein beetje roest, maar voor de rest wel hard nog, niet krokant.

Testritje (na aanduwen :~ ):
Remmen ging goed,
Optrekken deed ie goed
Schakelen deed ie goed
Sturen deed ie goed (ook al staat het stuur een beetje scheef :S)
Het wiellager was echt duidelijk hoorbaar en ook echt aan vervanging toe.
Kortom prima.

Na wat overleg heb ik de auto voor 1350 gekocht, ipv 1850 waarvoor hij eerst op internet stond. Direct overgeschreven en ook meteen verzekerd (rvs 89 euro in de maand, wel duur weet iemand het veel goedkoper? Hema was 46 euro maar ik kon het niet online regelen omdat de auto ouder was dan 15 jaar :S).
En weer terug gereden vanaf Drachten naar Almere en reed gewoon prima. (jammer genoeg geen radio :P)

Jullie vragen jezelf vast af, hoe zou die eruit zien?


Hier de foto's
Zoals die op marktplaats stond.

[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-VOVLVR3A.jpg[/img]

[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-TIFGGL8J.jpg[/img]

[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-U78WIPJ3.jpg[/img]

De dingen die er nog aan moeten gebeuren in de volgorde van belangrijk naar minder belangrijk,
  • Wiellager rechtsvoor (apk)
    Accu
    Achterlicht unit rechts (apk)

    Dashboard verlichting (apk)
    Knopje voor blower maken (paneeltje vervangen?) (apk)
    Koelwater reservoir pasmaken (slangen zijn te kort waardoor hij los ligt, niet in de steun zeg maar)
    Klein beurtje (ook kvs vervangen)
    Vloermatten vastleggen (liggen los)
    Pookspeling (andere pook ook waarschijnlijk)
    Pook hoes
    Piepende koppelingspedaal nakijken
    Roest bovenkant raam en rechter zijscherm en binnekant auto bij deur repareren
    Voorste sleepoog van geroest naar autokleur brengen
    Stuur weer netjes spuiten en rechtzetten
    Audio
    Lelijke plakletters van de achterklep en de stickers van de ramen verwijderen
    Auto goed wassen en poetsen
    Verlagen (misschien)
    Last but not least: Becoming An Official RTC-Member!


Update! 02-03-2009

Allo leute vandaag een kleine update. Ik heb gebeld met RVS om direct de verzekering te stoppen (nog voor die in werking werd gezet) zodat ik mijn "verzekerheid" ergens ander kon gaan zoeken.
Ik bellen met RVS, krijg ik een man aan de telefoon en die kon mijn auto helemaal niet in het systeem vinden, dus ik werd doorverbonden. Na 1 minuut wachten kandidaat nummer 2, deze vriendelijke meneer kon mijn auto ook al niet vinden in het bestand.
De enige conclusie die hij kon trekken was dat mijn auto daar niet verzekerd was en dat hij helemaal niet in het systeem stond. Een meevaller dus, aangezien ik nu een goedkopere verzekering kan afsluiten, maar toch raar dat ik dan wel een bevestiging kreeg. Maar goed.

Op zoek naar een nieuwe verzekering dus, maar nog eventjes wachten. Ik vind het zonde om hem nu al te verzekeren terwijl ik nog niet mag rijden dus eerst maar is de onderdelen regelen en dan verzekeren en repareren en dan rijden!!

Even een paar foto's gemaakt toen ik thuis kwam. Zoals hij er nu bij staat in mijn straat, ongewassen smerig en nog niet af! :P

Foto's:
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-SFVSNPY8.jpg[/img]
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-AL7CTT7S.jpg[/img]

Update! 03-03-2009

Dames en heren, ik heb een kleine update.
Namelijk ik heb een aantal spulletjes besteld.
SKF Wiellager á € 65.75 (gb-carparts)
Rechterachterlichtunit + 2 KVS slangen (Ramon 16v) á € 41.75

Er waren wel goedkopere wiellagers, maar nu weet ik wel dat ik een goed product heb, die andere bij gb-carparts was 35 euro maarjah zoals hij het noemde het 'huismerk'. Daar ben ik nooit zo happig op ;).

Volgende update wil ik de verzekering geregeld hebben, wiellager, achterlicht, expansievat regelen en accu eraan gedaan hebben. En me rijbewijs hebben :P.

Update! 08-03-2009

Hallo allemaal.
Ik weet dat ik de vorige keer had gezegd dat ik wilde wachten tot ik wat meer te vertellen had maar ik kon het niet laten om een paar kleine dingen toch onder jullie aandacht te brengen.

Ik heb namelijk de volgende dingen volbracht van de week:
Nieuwe accu erin gezet, een oude op het werk gepakt en opgeladen werkt prima, wil wel nog een nieuwe erin voordat ik er veel mee ga rijden.

Een paar onderdelen heb ik binnen gekregen:
-Rechter achterlicht unit (met dank aan Ramon16v)
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-YUVKH8KM.jpg[/img]
-KVS slangen (met dank aan Ramon16v) (geen foto van)
-Mijn SKF Wiellager
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-QE4GO8PT.jpg[/img]

Vrijdag had ik wat lampjes van het werk meegenomen om in het achterlicht te zetten voor als ik hem in me auto ging doen. Dus ik heel blij van die normale lampjes meegenomen van 5 watt, haal ik de oude unit eruit zie ik dat het 21/4w lampjes zijn :S, maargoed toch er even opgezet en de lampjes deden het wel allemaal dus moet even de goede lampjes halen en dan kan ik dat afstrepen van mijn lijstje!
Hier de unit op mijn auto:
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-FKH7DQWA.jpg[/img]

Tot de volgende Update.

Update! 12-05-2009
Heb een aantal dingetjes kunnen doen ( hieronder in het rood).
  • Wiellager rechtsvoor (apk)
    Accu
    Achterlicht unit rechts (apk)
    Dashboard verlichting (apk)

    Audio
    Koelwater reservoir pasmaken (slangen zijn te kort waardoor hij los ligt, niet in de steun zeg maar)
    Lelijke plakletters van de achterklep en de stickers van de ramen verwijderen
    Auto goed wassen en poetsen


    Knopje voor blower maken (paneeltje vervangen?) (apk)
    Klein beurtje (ook kvs vervangen)
    Vloermatten vastleggen (liggen los)
    Pookspeling (andere pook ook waarschijnlijk)
    Pook hoes
    Piepende koppelingspedaal nakijken
    Roest bovenkant raam en rechter zijscherm en binnekant auto bij deur repareren
    Voorste sleepoog van geroest naar autokleur brengen
    Stuur weer netjes spuiten en rechtzetten
    Verlagen (misschien)
Ik heb een paar foto's van de werkzaamheden gemaakt, vooral van het wiellager.
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-DD8WMXEO.jpg[/img]
De 19 bij het werk, rustig op de parkeerplaats wachtend op nieuwe onderdeeltjes, is het geen schatje :roll: ?
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-EGTWDGQ6.jpg[/img]
Hier is Arnoud, mijn lieftallige collega bezig met het drukken van het wiellagertje.
Nadat deze erin zat heb ik meteen even de voorste remmen schoongemaakt en gangbaar gemaakt.

[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-7KXDQWAE.jpg[/img]
Toen dit erop zat ben ik aan de slag gegaan met het pas maken van het KVS-systeem. Aangezien de slangen veel te kort waren lag het reservoir los in de motorruimte. Na veel gepiel en gedoe de slangen los kunnen krijgen aan de achterkant van het blok en de slangen vervangen. Kom ik tot de conclusie dat het nog steeds niet past. Het kvs reservoir red het nog niet tot aan de beugel. Wat doen we dan? We verplaatsen het KVS-reservoir een aantal centimeter zodat het wel past. Dus geboord en gepopnagelt. Nu zit het dus wel goed. Op de foto hierboven, zoek de verschillen.

Alarmsysteem, waar heb je dit voor? Om te voorkomen dat iemand onopgemerkt je auto binnengaat wanneer je het niet wilt toch? Moet je wel alle kabels heel laten he sjaak. Hier geen foto's van maar er lag een alarm systeem in wat niet meer werkend was en waar alle kabels van waren door geknipt maar niet verwijderd waren. Dus hebben ik en Arnoud dat gedaan, alle paneeltjes los en alles eruit wat er uit wilde hebben. Radio erin, versterker- en voedingkabel getrokken naar achteren voor later. Hier een foto van onze werkzaamheden.
[img]http://www.mijnalbum.nl/Foto-7NVHASZN.jpg[/img]
Het probleem met de verlichting, zowel dash als andere verlichting was makkelijk te verhelpen. Het was gelukkig allemaal maar een zekering, geen gezeik met de tellerklok dus :).

Ook toen we de auto op de brug hadden kwamen we erachter dat de stuurkogels moeten vervangen worden en de schokbrekers lek zijn, dus het lijstje ziet er als volgt uit nu:
  • Wiellager rechtsvoor (apk)
    Accu
    Achterlicht unit rechts (apk)
    Dashboard verlichting (apk)

    Audio
    Koelwater reservoir pasmaken (slangen zijn te kort waardoor hij los ligt, niet in de steun zeg maar)
    Lelijke plakletters van de achterklep en de stickers van de ramen verwijderen
    Auto goed wassen en poetsen


    Knopje voor blower maken (paneeltje vervangen?) (apk)
    Stuurkogels vervangen (apk)
    Schokbrekers vervangen (apk)
    Klein beurtje (ook kvs vervangen)
    Vloermatten vastleggen (liggen los)
    Pookspeling (andere pook ook waarschijnlijk)
    Pook hoes
    Piepende koppelingspedaal nakijken
    Roest bovenkant raam en rechter zijscherm en binnekant auto bij deur repareren
    Voorste sleepoog van geroest naar autokleur brengen
    Stuur weer netjes spuiten en rechtzetten
    Verlagen (misschien)
Tot nu toe even voor de rest niks meer te zeggen,

Tot de volgende Update!


Update! 16-05-2009
Ik ga zo schokbrekers op halen bij iemand en die er dan onder zetten. En misschien heb ik binnekort een grote verrassing voor jullie:P. Ja ik weet dat het een beetje mysterieus is maar ik weet nog niet zeker of ik het doe, vanmiddag of morgen plaats ik foto's van dat ik de schokbrekers eronder ga zetten.

Tot de volgende!
Laatst gewijzigd door VeldMuijz op za 16 mei 2009 5:33, 18 keer totaal gewijzigd.
Johan Hogervorst
Berichten: 1743
Lid geworden op: wo 23 jul 2008 10:29
Locatie: Zuid Limburg
Contacteer:

Net ding, succes met opknappen! (Y)

Bij mijn 1400e staat het stuur ook iets scheef, ze vertelden mij dat dit door uitlijning op gelost kon worden. :)
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

Hij rijd gewoon recht enzo. ik denk dat ze het stuur er niet goed op terug hebben gezet. maar ja dat moet ik maar even bekijken
paulvanrooij
Berichten: 26465
Lid geworden op: ma 10 mei 2004 20:26
Car: Twingo GT
Locatie: Oss
Contacteer:

stuur is op te lossen met uitlijnen

veel plezier dermee (Y)
Ollie
Berichten: 7037
Lid geworden op: di 9 jul 2002 12:28
Locatie: Urmond

Mooi ding, heb ik ook nog voor gekeken en op geboden, maar ze vonden mijn bod te laag :D
Nu ik jouw koopprijs zie, zat ik er echter niet ver van af.

Veel plezier ermee, vind het een mooie kleurcombinatie zo!
jacques
Berichten: 2475
Lid geworden op: ma 27 feb 2006 12:01
Locatie: Roelofarendsveen

Hi Jeroen, Ik heb ook een 19 16v cabrio ph1. Het stuur dat niet recht staat kan ook komen doordat de rubbers waar je stuurhuis in gemonteerd zijn versleten zijn. Dit merk je als je stuur bij rechtuit rijden iedere keer in een andere stand staat. Bestel nummers 77.00.778.304 (11 euro ex) en 77.00.662.571 (5 euro ex) beide heb je 1x nodig. Achterlicht en kachelknop zou ik hier op het forum of via marktplaats kopen. Deae onderdelen zijn hetzelfde als die R19's met vast dak. Je kunt ook nog op dat andere forum kijken http://www.renault1916v.nl
~thijs~
Berichten: 5232
Lid geworden op: ma 7 jan 2002 0:00
Locatie: Haarlem
Contacteer:

Leuke auto! Kijk voor een verzekering eens bij de postbank. zijn ook echt niet duur
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

jacques schreef:Hi Jeroen, Ik heb ook een 19 16v cabrio ph1. Het stuur dat niet recht staat kan ook komen doordat de rubbers waar je stuurhuis in gemonteerd zijn versleten zijn. Dit merk je als je stuur bij rechtuit rijden iedere keer in een andere stand staat. Bestel nummers 77.00.778.304 (11 euro ex) en 77.00.662.571 (5 euro ex) beide heb je 1x nodig. Achterlicht en kachelknop zou ik hier op het forum of via marktplaats kopen. Deae onderdelen zijn hetzelfde als die R19's met vast dak. Je kunt ook nog op dat andere forum kijken http://www.renault1916v.nl
Jah dat is inderdaad een goed idee jacques, maar ik zag op internet een nieuwe achterlicht unit voor 21.00 dus ffies kijken welke ik neem
weet je toevallig ook ergens een goedkope wiellager voor het voorwiel?
Martijn Kool
Berichten: 6440
Lid geworden op: wo 1 jun 2005 13:44
Locatie: Nijverdal

VeldMuijz schreef:
jacques schreef:Hi Jeroen, Ik heb ook een 19 16v cabrio ph1. Het stuur dat niet recht staat kan ook komen doordat de rubbers waar je stuurhuis in gemonteerd zijn versleten zijn. Dit merk je als je stuur bij rechtuit rijden iedere keer in een andere stand staat. Bestel nummers 77.00.778.304 (11 euro ex) en 77.00.662.571 (5 euro ex) beide heb je 1x nodig. Achterlicht en kachelknop zou ik hier op het forum of via marktplaats kopen. Deae onderdelen zijn hetzelfde als die R19's met vast dak. Je kunt ook nog op dat andere forum kijken http://www.renault1916v.nl
Jah dat is inderdaad een goed idee jacques, maar ik zag op internet een nieuwe achterlicht unit voor 21.00 dus ffies kijken welke ik neem
weet je toevallig ook ergens een goedkope wiellager voor het voorwiel?
Wel de donkere variant bestelen he, de lichte is voor 1.4-tjes.
Renault Clio III Cup
koolautosport.nl
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

Heb ik een ph.1 of een ph.2?
Ph.1 toch? (dit ivm onderdelen kopen) :shame:
jacques
Berichten: 2475
Lid geworden op: ma 27 feb 2006 12:01
Locatie: Roelofarendsveen

PHASE 1
jacques
Berichten: 2475
Lid geworden op: ma 27 feb 2006 12:01
Locatie: Roelofarendsveen

Het piepend geluid bij intrappen v/h koppelingspendaal zijn waarschijnlijk de 2 plasic lagerbusjes in het pendaal. Bestelnr. 77.00.830.567 (0.50 Euro per stuk) 2 nodig
Hessel
Über-Spammer
Berichten: 12383
Lid geworden op: do 29 jul 2004 13:52
Car: renault 5gt turbo
Locatie: Zevenbergen
Contacteer:

He heeeeeeee leuke 19, succes met de "puntjes" die gedaan moeten worden en met afrijden!!




Real life is cabrio drive!!!
Hessel; trotse oom van Fedde van Dreveldt
DennisT
Moderator
Berichten: 4576
Lid geworden op: za 3 sep 2005 16:54
Locatie: Baarn

Mooi ding (Y) Probeer Polis Direct eens, kan alleen telefonisch maar is daardoor wel goedkoop! Ze geven een speciale jongerenkorting van 80% ofzo. De Williams kost mij nog geen 30 euro per maand op die manier!!!
Gebruikersavatar
Mrtn
Berichten: 4809
Lid geworden op: vr 23 aug 2002 9:00
Car: R5GTT
Locatie: Lelystad

Hey Jeroen,

Ken je geen onderdelen via jullie magazijn kopen? Dat je doorgeeft wat je nodig hebt en dat 't dan met de route van Otogros meekomt?

grtz Maarten
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

zou kunnen ik weet alleen niet wat de kortingen zijn, zou ik moeten navragen. Bedankt voor de reacties! UPDATE!
Martijn Kool
Berichten: 6440
Lid geworden op: wo 1 jun 2005 13:44
Locatie: Nijverdal

onverzekerd mag alleen als ie geschorst is. beter schors je m dan OF verzeker je de auto OF je krijgt een boete volgens mij...
Renault Clio III Cup
koolautosport.nl
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

mjah verzekeren zonder rijbewijs is aardig prijzig denk ik, de kans dat ik zo'n boete krijg is wel erg klein lijkt mij

Edit. Toch maar even gebeld met de Hema, ze verzekeren sowieso geen auto's ouder dan 15 jaar dus that's a no-no. Polis Direct werd mij aangeraden over de PM maar 70 euro vind ik ook niet echt super goedkoop. Even nog een andere aanrader bekijken en dan maar verder kijken als dat niks wordt..

update eerste post!
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

Update eerste post!
laguna07
Berichten: 23
Lid geworden op: di 20 jan 2009 8:59
Contacteer:

wat een mooie 19 8) :D
VeldMuijz
Berichten: 45
Lid geworden op: zo 8 feb 2009 19:00
Locatie: Almere
Contacteer:

Update eerste post
Plaats reactie