Iedereen kan torsie verstellen van Ravensburger

Topic voor alles over wegligging (verlagen, spoorverbreders, velgen, banden, etc)
Plaats reactie
peter5GTTurbo
Berichten: 2308
Lid geworden op: do 6 mar 2003 19:14
Locatie: Katwijk ZH
Contacteer:

agent smith schreef:Kan het trouwens geen kwaad om de boel een dag of 5 in de cola te laten hangen? Gezien de zuurgraad van die zooi moet je het ook weer niet te lang doen (Ph 2,4).

Ik heb het er 3 dagen in laten zitten.
Dus 3 dagen is te doen.
En als jij het er 5 dagen in laat zitten en het kan nog steeds.
Dan kan het dus ook 5 dagen.

Succes nog.
En als het echt niet wil lukken, wil ik je nog wel helpen.
Maar het is gewoon een kwestie van geduld en uithoudingsvermogen.
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Ik zou eerder die cola nog es verversen of WD40 erin kieperen ipv Cola.
Dat staal is zo dik, dat vreet echnie weg hoor :lol:

Heb je de achterbrug trouwens wel geheel ontspannen gehangen? Dus dempers los en em een paar x flink naar beneden getrapt?

En vergeet ook niet de achterkant van de torsiestaven in te spuiten, hij roest ook aan 2 kanten.

En uiteraard kun je de achterbrug zelf (dus niet de staaf) nog eens flink verwarmen met een brander.


Misschien moeten we uit dit topic alle tips eens destileren en 1 DIY-topic van maken? Apart forumpje erbij...
peter5GTTurbo
Berichten: 2308
Lid geworden op: do 6 mar 2003 19:14
Locatie: Katwijk ZH
Contacteer:

Steven schreef: Misschien moeten we uit dit topic alle tips eens destileren en 1 DIY-topic van maken? Apart forumpje erbij...
Veel plezier :p
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Nou ik wil het best es doen hoor, als Mathijs die pics ff doorstuurt. :p
peter5GTTurbo
Berichten: 2308
Lid geworden op: do 6 mar 2003 19:14
Locatie: Katwijk ZH
Contacteer:

Steven schreef:Nou ik wil het best es doen hoor, als Mathijs die pics ff doorstuurt. :p
Ik dacht dat jij het druk had en bijna geen sociaal leven meer had??
Val je een beetje door de mand Steef.
TEAM009 Gert
Berichten: 442
Lid geworden op: di 5 jul 2005 8:12
Locatie: Zeist
Contacteer:

Alle bovenstaande tips zijn uitgevoerd. Heb hem helemaal los hangen, inmiddels al een week of 5, dus het zal wel los hangen. Alle kanten ingespoten, ook in het midden, heb er een uur lang met een voorhamer voluit tegenaan lopen beuken, dus uithoudingsvermogen zal het ook niet aan liggen. En heb ook al met een brander lopen kloten, maar die was niet zo heel heet, zal even een grotere, hetere brander regelen, en eens kijken wat er dan gebeurt icm 12.9 bout aan de ene kant, en een grote voorhamer aan de andere.

Maar dat gekke ding gaat gewoon loskomen, desnoods duurt het nog 3 dagen beuken, maar IK zal winnen. En uiteraard horen en zien jullie het, als het gelukt is....
peter5GTTurbo
Berichten: 2308
Lid geworden op: do 6 mar 2003 19:14
Locatie: Katwijk ZH
Contacteer:

Ik weet niet of die rijdt, maar als je nou hebt ingespoten kun je beter een eind gaan rijden.
Komt die ook weleens los van.
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Ik zou iemand in het midden van de los te trekken staaf laten beuken (dus niet helemaal aan de andere kant op de andere staaf) en ondertussen ga jij met je 12.9 bout aan die as trekken.
Je gebruikt ook de verlengmoer neem ik aan?

En evt. kun je em nog even voorverwarmen met de brander, maar dan wel direct erna beginnen met trekken.
Sven 5 A T (VLIEGTEUG)
Berichten: 6133
Lid geworden op: do 10 jan 2002 0:00
Locatie: Heiloo
Contacteer:

Freek S schreef:
Sven 5 A T (VLIEGTEUG) schreef:
agent smith schreef:Nou ik ben dus ook één van de geluksvogels waarbij de hele boel lekker vastgerot zit. :( :(

Zag er aanvankelijk, na een paar dagen WD40 behandeling niet al te slecht uit, maar loskomen ho maar.

Heb een RVS bout kapot gedraaid in het schroefdraad van de torsie-as, dus die moet er ook nog uit gesloopt worden. Was de boel aan het vastdraaien, en het gaat in een keer makkelijker, dus ik denk mooi, nog 1 slag en hij is los. Nou los ging hij dus maar alleen de bout finaal over midden.

Dit kun je volgens mij voorkomen door met een andere sleutel de kop van de bout tegen te houden waardoor je met het vastdraaien van de moer de bout niet vast draait in de as. Want hierdoor is de bout gebroken.

Ga het van de week wel met een slagtrekker proberen, met draadeind. En mede-eigenaar van de auto kent nog iemand die bij renault als monteur werkt, dus in het uiterste geval halen we daar de trekker op.

Gaat trouwens om een 19 16V PhII '92 Voor circuitgebruik, zie ook circuittopic in chat gedeelte
koop een spuitbus jb 80
werkt veeel beter als wd40
waar ken je dat kopen die jb80
automaterialen leveranciers zoals brezan cartal lasaulec
mark 5t
Berichten: 7630
Lid geworden op: do 14 feb 2002 0:00
Locatie: roden
Contacteer:

aan de ene kant trekken met bout
aan de andere kant slaan met een stuk staal wat precies de diameter van de as heeft en een grote voorhamer.
werkt gegarandeerd :D
heb tot nu toe nog nooit een as niet! (lees goed) los kunnen krijgen :D
Steven
Berichten: 26862
Lid geworden op: za 22 dec 2001 0:00
Car: M536
Locatie: Alkmaar

Het mooie is dat je met dit soort dingen zo kwaad kan maken als je wil en het uiteindelijk nog helpt ook :lol:
Riël
Über-Spammer
Berichten: 30403
Lid geworden op: di 14 aug 2001 0:00
Locatie: Born

sterkere bout gebruiken en een lange/brede moer met veel windingen.

NEem anders zo lang een bout van je versnellingsbak, mijn ervaring leert dat die het wel houden 8)
Renault 5 GT Turbo ... "What's yours called?"
Progress:[|||||||||||||||||............]
Sven 5 A T (VLIEGTEUG)
Berichten: 6133
Lid geworden op: do 10 jan 2002 0:00
Locatie: Heiloo
Contacteer:

een bout van wat?
dat is nog niet verteld geloof ik :lol:
Martijn
Über-Spammer
Berichten: 8103
Lid geworden op: ma 28 jan 2002 0:00
Locatie: Zwinderen
Contacteer:

Hoe lang is de originele schroefraad in de as eigenlijk? Ik heb gisteren M12-draad getapt, maar het is hooguit 1,5 cm diep. Lijkt me niet echt stevig. :s
Bovendien hadden ze hier niets anders dan 8.8-bouten.
5 Baccara 2.0 - 21 2 Litres Turbo - Laguna Grandtour 3.0 V6 24V Initiale - Clio RS
"Diesel: the ultimate thrill killer" (J. Clarkson, 2008)
Matijs
Berichten: 5380
Lid geworden op: wo 29 aug 2001 0:00
Locatie: Eindhoven
Contacteer:

Steven schreef:Nou ik wil het best es doen hoor, als Mathijs die pics ff doorstuurt. :p
PM me maar even waar je die foto's wilt hebben :)
TEAM009 Gert
Berichten: 442
Lid geworden op: di 5 jul 2005 8:12
Locatie: Zeist
Contacteer:

Heb er dus ook een stuk staal opgelast en daar vol tegenaan lopen beuken. En een paar keer misgeslagen.... maar goed dat die skirt er weer overheen komt, en het 'maar' voor op het circuit is.

En ermee rijden wordt dus lastig, omdat ik geen kenteken heb en de auto behoorlijk opvallend is... knal rood, met knal geel.

Heb een grotere brander kunnen regelen, ga even zo'n bout regelen (en heb inderdaad verlengde moeren (ong 3cm, dus lang zat) gebruikt, en we zien wel waar het schip strand.

Foto van de auto, voor het idee:
[img]http://img76.imageshack.us/img76/9756/z ... 1265xs.jpg[/img]
TEAM009 Gert
Berichten: 442
Lid geworden op: di 5 jul 2005 8:12
Locatie: Zeist
Contacteer:

Hij is verlaagd. Me vanmiddag behoorlijk kwaad gemaakt, de punten waar het vast zat zo heet gestookt dat het kunstof omhulsel van de torsie as begon te smelten. Toch maar een bout uit de versnellingsbak gehengst, en na wat gekloot is het los gekomen. Het eigenlijke verlagen was met 15 minuten gebeurt, dat stelt echt niks voor. Alleen jammer dat je er 4 volle werkdagen mee bezig bent om die )&$@# as los te krijgen.

[img]http://img304.imageshack.us/img304/7020/wd404rn.jpg[/img]
Resultaat van 5 dagen WD40. Zelfs ducttape kan hier niet tegen!!! Let vooral op de carroserie... (best nog lastig dat voorhameren)
[img]http://img89.imageshack.us/img89/8263/finally0yb.jpg[/img]
Eindelijk los dat HO%REN ding.
[img]http://img360.imageshack.us/img360/9818 ... ooi8el.jpg[/img]
Zo ziet het er nu dus uit. En waarom raak ik toch altijd gereedschap kwijt?
[img]http://img404.imageshack.us/img404/844/resultaat0vh.jpg[/img]
Nogmaals het resultaat, nu met alle deuren dicht, en de bumper gemonteerd. (lang leve de tieraps...)
peter5GTTurbo
Berichten: 2308
Lid geworden op: do 6 mar 2003 19:14
Locatie: Katwijk ZH
Contacteer:

De aanhouder wint he.
Gefeliciteerd dat het gelukt is.
Johan_16v
Berichten: 393
Lid geworden op: do 12 jan 2006 20:41
Locatie: Maaseik (BE)
Contacteer:

leuke topic! dit zal ook wel grotendeels van toepassing zijn voor 16v neem ik aan? heb mijn torsie ooit eens laten bijstellen (lees hoger zetten) omdat ik vond dat hij vanachter te fel door hing. maar nu vind ik dat ie weer net iets te hoog staat, en ik heb niet echt het materiaal en de kunde om zelf te gaan liggen experimenteren zucht... en om gewoon op de garage te gaan daarvoor, vind ik wat te kostelijk. zou gewoon eens wat willen proberen om de ideale stand te vinden.
de garage zei indertijd dat ze de torsie '1 stand' hoger hadden gezet, maar dit lijkt me nu bullshit na het topic wat gelezen te hebben, ik bedoel, we werken toch eerder met mm's / cm's ?
peter5GTTurbo
Berichten: 2308
Lid geworden op: do 6 mar 2003 19:14
Locatie: Katwijk ZH
Contacteer:

De een telt de tandjes, de ander de cm`s.
Bij een serieuze verlaging zou ik maar lekker cm`s gaan tellen.
Voor al het andere kun je tandjes gaan tellen.
Johan_16v
Berichten: 393
Lid geworden op: do 12 jan 2006 20:41
Locatie: Maaseik (BE)
Contacteer:

peter5GTTurbo schreef:De een telt de tandjes, de ander de cm`s.
Bij een serieuze verlaging zou ik maar lekker cm`s gaan tellen.
Voor al het andere kun je tandjes gaan tellen.
enig idee hoeveel het scheelt in afstand als je m 1 tand verzet ?
peter5GTTurbo
Berichten: 2308
Lid geworden op: do 6 mar 2003 19:14
Locatie: Katwijk ZH
Contacteer:

Geen idee.
Ik doe het altijd met cm`s tellen.
Vind ik zelf het handigst.
Edward
Berichten: 3930
Lid geworden op: ma 18 okt 2004 20:03
Car: Laguna RTI 2.0 S
Locatie: Hardenberg, NL
Contacteer:

1 tandje was toch iets van 3 cm?
Laguna 1 ph1 met ph2 uiterlijk(?) RTI 2.0 S ('98) (N7Q Volvo 2.0 16v)
paulvanrooij
Berichten: 26465
Lid geworden op: ma 10 mei 2004 20:26
Car: Twingo GT
Locatie: Oss
Contacteer:

das wel heel veel, zou dan eerder denken 3mm :)
Nee gewoon lekker meten, vind ik het fijnste werken!
Martijn
Über-Spammer
Berichten: 8103
Lid geworden op: ma 28 jan 2002 0:00
Locatie: Zwinderen
Contacteer:

Klopt het dat je beide torsiestaven tegelijk los moet halen? Zo ja, dan weet ik wat ik net fout deed. Zo nee, dan snap ik niet waarom de Coupé niet lager wordt. :(
5 Baccara 2.0 - 21 2 Litres Turbo - Laguna Grandtour 3.0 V6 24V Initiale - Clio RS
"Diesel: the ultimate thrill killer" (J. Clarkson, 2008)
PatrickG
Berichten: 2794
Lid geworden op: za 1 nov 2003 11:46
Locatie: Lisse

Ja :)
Martijn
Über-Spammer
Berichten: 8103
Lid geworden op: ma 28 jan 2002 0:00
Locatie: Zwinderen
Contacteer:

*maakt vreugdedans*

Gelukkig :)
5 Baccara 2.0 - 21 2 Litres Turbo - Laguna Grandtour 3.0 V6 24V Initiale - Clio RS
"Diesel: the ultimate thrill killer" (J. Clarkson, 2008)
paulvanrooij
Berichten: 26465
Lid geworden op: ma 10 mei 2004 20:26
Car: Twingo GT
Locatie: Oss
Contacteer:

gelukt dus? :D
Martijn
Über-Spammer
Berichten: 8103
Lid geworden op: ma 28 jan 2002 0:00
Locatie: Zwinderen
Contacteer:

Nee, maar dat gaat me morgen vast wel lukken.

Zo toch:
wielen eraf
schokdempers los
beide torsiestaven eruit
schokdempers weer vast
wielen erop
brug op oude hoogte zetten
brug gewenste aantal cm laten zakken
torsiestaven erin
?

Moeten ze er ook weer verdiept in, of is gelijk aan de buitenkant goed?
5 Baccara 2.0 - 21 2 Litres Turbo - Laguna Grandtour 3.0 V6 24V Initiale - Clio RS
"Diesel: the ultimate thrill killer" (J. Clarkson, 2008)
TEAM009 Gert
Berichten: 442
Lid geworden op: di 5 jul 2005 8:12
Locatie: Zeist
Contacteer:

Als je de uiteinden niet hebt afgeslepen moeten ze er ook weer verdiept in. Gewoon met een stalen staaf en een hamer er een paar rammen op geven, glijdt hij er zo in.
Johan_16v
Berichten: 393
Lid geworden op: do 12 jan 2006 20:41
Locatie: Maaseik (BE)
Contacteer:

ik heb dus zijlijsten onder men 16v hangen, gaat dat lukken zonder ze te demonteren? is er dus een manier om de staven er toch langs te wringen? heb niet veel zin om die popnagels eruit te gaan vissen...
Tom
Moderator
Berichten: 25344
Lid geworden op: vr 8 mar 2002 0:00
Car: MB
Locatie: 's-Hertogenbosch

als je recht bij kunt of een klein tooltje hebt wat er tussen past moet het lukken. Maar ik ben er bang voor
Ex GT Turbo, Ex Clio Williams
Martijn
Über-Spammer
Berichten: 8103
Lid geworden op: ma 28 jan 2002 0:00
Locatie: Zwinderen
Contacteer:

Het was bij mijn Mégane al lastig zonder skirts. Ik heb de rand blik die ervoor zat om moeten buigen. Dus ik ben bang dat het met skirts ook lastig wordt.
Misschien dat het met verschillende langtes stalen buis wel lukt.
5 Baccara 2.0 - 21 2 Litres Turbo - Laguna Grandtour 3.0 V6 24V Initiale - Clio RS
"Diesel: the ultimate thrill killer" (J. Clarkson, 2008)
hakar
Berichten: 27
Lid geworden op: wo 28 jun 2006 15:38
Locatie: Roden

Als ik alles zo lees, kan ik op deze manier dus ook de auto verhogen?
Auto is een R21 Nevada GTS U9 bouwjaar 92.
Hij hangt een beetje, en kan eigenlijk geen lasten als aanhanger of sleurhut meer op de haak hebben. :nee:
Blijft er een beetje weinig speling over tussen de haak en het wegdek. :ja:
Martijn
Über-Spammer
Berichten: 8103
Lid geworden op: ma 28 jan 2002 0:00
Locatie: Zwinderen
Contacteer:

Klopt, een tandje hoger kan ook prima. (voor mijn vakantie moet ik dat zelf ook nog weer doen. :~ )
5 Baccara 2.0 - 21 2 Litres Turbo - Laguna Grandtour 3.0 V6 24V Initiale - Clio RS
"Diesel: the ultimate thrill killer" (J. Clarkson, 2008)
Plaats reactie