Klinkt als een soort van vapor lock, zeg maar benzinedampbel die de aanvoer hindert, ontstaan door de warmte van de motor. Wat voor type motor hebben we het hier over? carburateur, monopoint injectie of multipoint, die eerste twee kunnen daar nog wel eens last van hebben.
Ik herken het probleem. Mijn vriendin heeft sinds enkele maanden een Renault CLio van 9-2002 en heeft hetzelfde probleem ook al enkele keren meegemaakt. Meestal pakt hij hem na enkele keren nog net aan, maar zij is er ook bang voor dat ze er een keer mee blijft staan. Als iemand dus een idee heeft wat er aan kan worden gedaan??
Daarnaast heeft de Clio soms ook een sissend geluid, voornamelijk in de buurt van het dashboard aan de bestuurderskant (het lijkt wel of er ergens wat lucht ontsnapt). Weet iemand wellicht ook wat dit zou kunnen zijn en hoe het kan worden verholpen?
@ Mickeal, lastig om een sluitende diagnose te doen, maar de BDP sensor is wel erg verdacht. Die dingen gaan nogal eens kapot, en doorgaans heb je er met starten meer last van dan met draaiende motor. Tevens geven ze warm meer problemen dan koud.
Wat je nog even zou kunnen doen, is luisteren of de brandstofpomp tijdens het starten draait. Als dat niet zo is, is die sensor wel erg verdacht!
Wacht na het op contact zetten even tot de pomp uit is, en ga dan starten, en luister of ie draait.
Probleempje lijkt opzich wel op vapourlock, maar is op een 16v niet erg waarschijnlijk.
Heb je wellicht ook een idee wat dat sissende geluid kan veroorzaken? Het is namelijk vrij irritant en ik hoop dat het geen kwaad kan (zelf ben ik een leek, dus daarom zoek ik hulp bij professionals . Hij geluid is ook niet constant te horen, maar zo nu en dan begint hij weer iets te sissen (ergens in de buurt van het stuur/dashboard >> misschien stuurbekrachtiging??). Als iemand dus een idee heeft........
Het eerste probleem klonk mij wel bekend. M'n vriendin heeft al een paar keer gehad dat ze de auto met moeite kon starten. Na enkele keren proberen kreeg ze toch een vonkje en kon ze alsnog starten. Tot nu toe is het ook alleen opgetreden als de motor warm is (ook een keer toen de auto al een 1 tot 1,5 uur niet gebruikt was). In het Renault boekje werd aangegeven dat dit te maken kon hebben met de Vapour lock (zoals hier eerder is aangegeven). Vandaar dat ik zei dat ik me in het probleem kon herkennen.
Zelf denk ik dat de problemen wellicht ook met elkaar te maken kunnen hebben. Misschien is het wel de vapor lock, waardoor er dus van die benzinedampbellen ontstaan. De lucht uit die bellen moet vervolgens weg, wat vervolgens dat sissende geluid kan verklaren.
Kan dit zo zijn? Of is het complete onzin wat ik hier nu schrijf.....
In elk geval zal ik er ff goed op letten of het gesis optreedt als ik het stuur tegen de aanslag houd.
Hij start nu helemaal niet meer Draaid wel rond maar slaat niet aan....
ik word zo moe van dit ding
goh dat heb ik ook
Jij heb ook altijd net zo veel geluk...
Vreemd he ik in een gele megane Zag je vandaag in de stad.
@menno: ik dacht ook gelijk aan die sensor maar hij geeft niets aan op de computer.....,zucht Heb er toch een andere ingezet maar helaas dat was het niet. Volgens mij draaid de pomp wel gewoon
Morgen maar weer wegbrengen, zucht Ik kan niets vinden
hmm ja bij michael wel ja
tja als ie wel vervangen is en je hoord de brandstof pomp wel kan ik me alleen nog indenken dat het de bobine is voor zo een 16v
maar let op dit geld niet voor die nieuwe 16v modellen in clio 2 en meganes en scenicjes want die hebben losse bobine units
@dani; zit er soms airco in dat ding? Ik hoor wel eens een sissend geluid in auto's als de airco aanstaat. Dat is dan het geluid van het koelmiddel dat ik het systeem rondgaat.
ja hallo ik heb hetzelfde probleem alleen als mijn clio warm is start hij helemaal niet net het effect of de accu leeg is
maar is de motor koud dan starten en lopen
wat kan dit dan zijn
alvast bedankt
Zoiets heb ik in het verleden ook gehad met een Astra. Ik stond toen stil bij het stoplicht, hij sloeg af en na heel lang doorstarten sloeg hij toen met eerst veel gestotter en gepruttel weer aan.
Ze hebben toen bij de garage één of andere chip vervangen die o.a. de distributie van het benzine regelt. Daarna nooit geen last meer gehad.
Sven 5 A T (VLIEGTEUG) schreef:tja ehm zo gaan we weer
ik had een rammeltje onder de auto dus mijn dakraam is dicht gekit
als je gerichte info hebt kan je iemand ergens mee helpen of ergens gericht naar laten kijken
niet van oohw ja vroeger bla bla maar en dingetje zus en dingetje zo
Was goed bedoelt hoor. Ik ben helaas niet zo technisch dat ik de benaming heb onthouden, sorry hiervoor. Ik geef gewoon mijn ervaring, in de hoop dat wellicht bij iemand anders op het forum een lampje gaat branden en daardoor misschien de uiteindelijke vraag van de topic opener beantwoord wordt. Maar als jij mijn goed bedoelde bijdrage wilt afzeiken vind ik ook prima hoor.
Sven 5 A T (VLIEGTEUG) schreef:tja ehm zo gaan we weer
ik had een rammeltje onder de auto dus mijn dakraam is dicht gekit
als je gerichte info hebt kan je iemand ergens mee helpen of ergens gericht naar laten kijken
niet van oohw ja vroeger bla bla maar en dingetje zus en dingetje zo
Was goed bedoelt hoor. Ik ben helaas niet zo technisch dat ik de benaming heb onthouden, sorry hiervoor. Ik geef gewoon mijn ervaring, in de hoop dat wellicht bij iemand anders op het forum een lampje gaat branden en daardoor misschien de uiteindelijke vraag van de topic opener beantwoord wordt. Maar als jij mijn goed bedoelde bijdrage wilt afzeiken vind ik ook prima hoor.