Hierin kunnen allerhande zaken gerelateerd aan Renault worden geplaatst, die niet elders thuishoren
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

GT vrienden,

Vrijdag ga ik mijn radiator uit m'n GTT-tje halen om zaterdag een gereviseerde radiator (10o, bedankt) op te halen en te monteren.

Hoewel ik niet veel problemen verwacht, zijn er nog dingen waar ik volgens jullie aan moet denken??

Kan ik alles van bovenaf doen (bij gebrek aan brug enzo)??

En hoeveel liter koelvloeistof zit er in het volledige systeem?

Bedankt alvast!

Groet,
Goof
Gebruikersavatar
Bas
Bestuurslid
Berichten: 4002
Lid geworden op: ma 8 jan 2001 0:00
Car: Clio IV RS
Locatie: Om de hoek

Ha goof,

succes daarmee!

Volgens mij zit er 4,7 liter in het koelsysteem, maar ik kan er naast zitten, wil de rest even reageren??? :smile:
Avant j'étais schizophrène, maintenant nous allons mieux.
'84 R11 Turbo 'KZ' | '84 R11 Turbo 'LD' | ''87 R11 Turbo 'Maxi'| '85 R11 Automatic | '03 Clio 1.5 dCi 'RS'
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Sorry Bas,

Staat ie weer op de verkeerd plek.
Verplaats jij 'm?
Jochem de Haas
Über-Spammer
Berichten: 14156
Lid geworden op: do 5 apr 2001 0:00
Locatie: Oudewater
Contacteer:

ja dat klopt wel . let ff op het los draaien van je olie aansluitingen op je radiator je draait ze snel scheef en dus kapot .(krijg je bij hoge druk vies spul op je blok enzo)
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Dank voor uw reacties,
maarre,

kan ik nou wel alles van bovenaf doen of niet?
Helaas beschik ik niet over werkruimte (dus moet gewoon buiten op straat) en/of brug.
Heb een bloedhekel aan op straat onder auto (onder krik, mmmm...) te liggen.
jetab
Berichten: 679
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Contacteer:

<font color=blue>Alles kan van bovenaf, let wel op de aansluitingen (2 kleine olieleidingen en 2 grote waterleidingen) dat je die niet kapot maakt...

Verder is het ook best kut om die beugel los te maken, dit is een metale "draad" bovenop de radiateur (ca 40cm lang) Deze moet je eraf halen....

Bouw wel ff de radiateur vrij zodat je 'm eruit kan tillen...

JeTab
Tino
Erelid - RvT
Berichten: 5939
Lid geworden op: do 15 feb 2001 0:00
Car: R5 Gt Turbo Phase 1
Locatie: Ouddorp

Doe nou toch allemaal niet zo moeilijk jonges.

radiator vervangen een uurtje en dan ken je weer rijden je hoeft alleen effe je intercooler eruit te halen en dan ben je er de clip trek je omhoog en de radiator valt naar het blok toe.. effe de twee waterslangen eraf en de twee olie slangen eraf nieuwe er in ontluchten en klaar.

zo lees het effe op mijn website..
Pieter
Berichten: 1700
Lid geworden op: wo 21 mar 2001 0:00
Locatie: Utrecht
Contacteer:

Eigenlijk is het inderdaad niet zo heel moeilijk, uurtje werk en rijden maar.

Ik heb het wel eens onderweg op een openbare parkeerplaats moeten doen. Had een maloot eerst mijn grilletje kapot gemaakt en toen mijn radiateur en intercooler lek gestoken met een schroevendraaier. daar kwam ik pas onderweg achter. Lekker is dat. Toen met het openbaar vervoer en de voetenwagen naar een sloperij waar ze een gt-tje hadden staan waaqr nog een radiateur in zat, toen terug naar die parkeerplaats en bij de benzinepomp koelvloeistof kopen. Gelukkig had ik genoeg gereedschap bij de hand.

O ja, was ook leuk. Kwam ik terug op die parkeerplaats waar ik mijn (bijna oververhitte) auto neer had gezet, zat er een bon op mijn ruit (verkeerd parkeren, want er was verder geen plaats, maar ik kon geen kant meer op):evil:
Laatst gewijzigd door Pieter op do 12 apr 2001 15:45, 1 keer totaal gewijzigd.
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Tino,

Wederom bedankt!
Heb je uitleg van de site gehaald.
Lijkt mij dat het bijna niet mis kan gaan met deze uitleg erbij.

Stond dit al op je site of is dit onderwerpje weer een nieuwe?
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Nou,
denk niet de komende dagen in de buurt te zijn van computers dus zal jullie vertellen hoe het me vergaan is na het weekend en pasen.

Gegroet, fijn weekend en fijne paashaas.
Tino
Erelid - RvT
Berichten: 5939
Lid geworden op: do 15 feb 2001 0:00
Car: R5 Gt Turbo Phase 1
Locatie: Ouddorp

Dit stond al op mijn site. Zoals ik al kenbaar maak op mijn site alles wat ik doe aan mijn auto kun je daar lezen en zelf uitvoeren (oke ik hou zelf nog wat opvoer trucjes onder de riem want iedereen wil toch de snelste hebben)

Maar zodra we gaan meeten denk ik dat de best bewaarde trucjes aan het licht komen..
:sad:
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Ok, gt-ers,

In principe is alles gelukt, op één toch wel belangrijk ding na dan.

ff een verslagje je;
Afgelopen vrijdag oude radiator eruit gehaald. Hoewel ik alles inderdaad van bovenaf te doen is ben ik blij dat ik niet al te dikke armen heb, ander was ik echt van ze levensdagen niet bij die onderste waterslang gekomen.
Ook zaten de slangen op de intercooler behoorlijk vast.
Die middag meteen maar naar R'dam gecrosst om die gereviseerde radiator op te halen, nette zaak en die radaitoren zien er uit als nieuw!!

Als ik slim was geweest was ik meteen aan het eind van die vrijdagmiddiag verder gegaan ivm het weer.
Zaterdagmiddag regende het namelijk, lol was er snel af voor mij.
Wilde de twee schroeven waar luchthapper en haak voor intercooler mee bevestigd zitten vervangen (één was dood), echter ijzerhandel had het niet (kutwinkel) en autohandelaar is tegenwoordig om 16u dicht. Dat was het voor mij wel voor de zaterdag.

Zondag is er helemaal niks van terecht gekomen. Weer werkte niet echt mee en mijn interesse was gevestigd op formule 1.

Uiteindelijk gisteren radiator bevestigd en het hele zaakje weer aangesloten. Let wel, nu MET thermostaat.
Beetje koelvolietsof d'rin (Shell). Het starten verging mijn gt-tje moeizaam (??!!?).
Eenmaal aan steeg de temp. snel, maar dat was niet vreemd gezien thermo zijn werk deed; koelvloeistof tegenhouden tot 83 graad.
Daarna vulde het systeem zich met vloeistof en gaf de temp. normale waarden aan. Nog wat koelvloeistof, beetje ontluchten..................
Wat dat betreft zag dat er goed uit.

Echter, HELP JONGENS, de temp. stijgt en de fan slaat NIET aan!!??!!
Gisteren dus niet echt meer gereden, vannochtend toch maar naar werk gereden (niet zó ver).

Wat kan ik doen??
Pieter
Berichten: 1700
Lid geworden op: wo 21 mar 2001 0:00
Locatie: Utrecht
Contacteer:

Het is logisch om te denken dat je iets fout hebt gedaan of vergeten bent. heb je je thermoschakelaartje overgezet of vervangen? Heb je deze weer aangesloten? Heb je je ventilator losgehad, of heb je hem laten zitten? en in de auto losgeschroefd?

Verder is het heel goed mogelijk dat je fan het al niet deed, maar dat je auto niet warm werd omdat je thermostaat was verwijderd? In dat geval kun je controleren of je ventilator nog werkt door een constante stroom erop aan te sluiten. Doet ie het dan wel, kun je controleren met een spanningszoeker of je thermoschakelaar werkt ( bij een bepaalde temperatuur geeft deze een +signaal af). Werkt dit alles goed, moet je je hele relaisgroep controleren en eventueel opnieuw leggen.
Anonymous

1. Verbind de draadjes door die op het thermocontact zitten, als de fan aanslaat is er dus iets met je thermocontact.

2. maar het is bijna altijd het relais, ligt ergens rechts van je radiator, fff doormeten of vervangen.

3. Ander met behulp van een volmeter en warm water kijken of de thermostaat werkt. Moet natuurlijk contact maken als je hem in kokend/bijna kokend water gooit.

4. Helpt dit niet, nog een x alles goed ontluchten, zodat er geen luchtbelletjes meer in de radiator zitten.

5. Of doe het zoals ik, gewoon 12V op de fan, en een knopje op het dashboard. geen gezeik en gaat nooit meer kaduuk ( hoop ik ).

6. Nee, ik zou het niet meer weten, oja koop een Golf GTI. (NOT) :wink:
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Heren,

Fan heeft (gelukkig) altijd gewerkt; ivm met koelingsproblemen heb ik m'n radiator vervangen. Als die fan niet gewerkt had was het allang verleden tijd geweest voor het GTtje.
De thermostaat werkt, anders was er in het geheel geen koelvloeistof in radiator of in waterslang terecht gekomen. Buiten dat is dat ding nagelnieuw.

De truc om contact te maken ken ik, heb ik nog niet gedaan (gister geen zin meer in, klep dicht, wegwezen.....), echter hoewel alles kapot kan gaan heeft dat ding altijd perfect gewerkt. Is dus niet het eerste waar ik aan denk.

Jullie hebben het over dat relais (bij mij hangt ie aan m'n chassis, rechts naast de radiator). Echter hoe zit het dan met de temp.indicatie op mijn dashboard?? Die wordt toch ook afgegeven door die thermoschakelaar die OOK dat signaal af zou moeten geven aan de fan??

Het inbouwen van die schakelaar ga ik ech nog wel doen, maar pas als het normaal werkt!
Tino
Erelid - RvT
Berichten: 5939
Lid geworden op: do 15 feb 2001 0:00
Car: R5 Gt Turbo Phase 1
Locatie: Ouddorp

mooi probleem hebben we hiero :smile: ehmmm wat ken je dus doen :

effe de draadjes omdraaien van het thermocontract ben bang dat je die anders om er op gezet heb. of er is een draadje los geschoten uit de klemmetjes die naar het thermocontact gaan Renault staat er om bekend om zijn geweldige elek. systeem en aansluitingen :smile: had ik ook dit probleem.

Dat ken je effe proberen en dan gelijk een overbrugging maken naar een schakelaartje in de auto. dat kan je gelijk meenemen dan ben je zo klaar..

Hoop dat ik je weer wat verder geholpen heb...

LAter.
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Tino,

draadjes andersom klinkt plausibel, echter hoe kan het dan dat ik toch temp. op mijn dahboard zie??
Anonymous

Nee, het thermocontact dat in je radiateur zit heeft niets te maken met je temperatuurmeter. Ik heb hem namelijk het thermocontact niet in gebruik, maar mijn temp. meter doet het wel. Volgens mij zit de temperatuursensor ergens onder de carberateur.
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Dus, Tacki, dat ding op je radiator doet niks anders dan signaal afgeven naar de fan??
Anonymous

ja, alleen het signaal naar de fan. Het is een soort schakelaar. Als hij warmer is dan bijv. 89 graden dan maakt hij contact, als de boel dan weer afkoeld dan slaat hij weer uit. Hij staat alleen in verbinding met het relais.
Gebruikersavatar
Bas
Bestuurslid
Berichten: 4002
Lid geworden op: ma 8 jan 2001 0:00
Car: Clio IV RS
Locatie: Om de hoek

Temp. meter zit op de waterpomp, aan de achterkant.
Avant j'étais schizophrène, maintenant nous allons mieux.
'84 R11 Turbo 'KZ' | '84 R11 Turbo 'LD' | ''87 R11 Turbo 'Maxi'| '85 R11 Automatic | '03 Clio 1.5 dCi 'RS'
Anonymous

Nouja, bijna goed dus :wink::wink:
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Ga ik eerst maar 's aan de gang met de contactjes en draadjes die aan het thermocontact zitten.
Jullie horen het wel weer..........
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Helaas,

draadjes omgedraaid van thermocontact, maar geen fan. Ellende dus.....

Meer ellende, zag koelvloeistof langs sluiting onderste waterslang lopen dus die zal niet goed aangedrukt of vast gedraaid zijn (hoop dat ik 'm niet gesloopt heb).

Nogmaals ellende, heb je naar buiten gekeken?? Fantastisch sleutelweer!
Ga maar afspraak maken met maat/monteur, kan ik binnen verder en met beter gereedschap.

Zucht................
Pieter
Berichten: 1700
Lid geworden op: wo 21 mar 2001 0:00
Locatie: Utrecht
Contacteer:

hier in Breda begint het zonnetje <!-- BBCode Start --><IMG SRC="http://www.cueaction.nl/zon.jpg"><!-- BBCode End --> net te schijnen.

:grin:
Laatst gewijzigd door Pieter op wo 18 apr 2001 9:50, 1 keer totaal gewijzigd.
Tino
Erelid - RvT
Berichten: 5939
Lid geworden op: do 15 feb 2001 0:00
Car: R5 Gt Turbo Phase 1
Locatie: Ouddorp

De draadjes waren nog wel intact? hebbie ze door verbonden om te kijken of de fan het uberhaupt nog wel doet?
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Hmmm, mooi weer daar Grossie.............

Nee, Tino, ik heb nog niks doorverbonden.
En als ik heel eerlijk ben heb ik 'r ff geen zin in.
Ten eerste weinig tijd en ten tweede ga ik maar ff met die maat afspreken; kan ik in ieder geval 's-avonds wat zien en de temperatuur is daarbinnen stuk aangenamer!!
En anders wordt het toch echt wachten tot het weekend en dan maar hopen DAT DIE LENTE NOU EINDELIJK EENS BEGINT!!!!!

Wel werd me door een Renault monteur verteld dat dat thermo-contact 9 van de 10 keer niet meer werkt na het verwisselen van een radiator.
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

We zijn weer een stap verder, althans..............

Gisteravond (wat een verademing, een werkplaats en al het benodigde gereedschap) onderste waterslang goed vast gezet en sowieso radiator goed bevestigd in chassis.
Twee metalen stangetjes met rubbers, zaten er in eerste instantie niet geheel doorheen, nu wel.

Fan gecontroleerd, doorverbonden, fan op zich werkt.

Ontluchten, expansie vat wat hoger, meer ontluchten, andere ventieltje, meer ontluchten.
Ik weet zeker, er zit nog steeds lucht in!!!!!
Jullie nog tips??
Hoorde dat ze bij Renault apparaatje hebben voor het ontluchten, jullie bekend??

Vanochtend nieuw thermocontact gehaald bij Renault.
Het is altijd het zelfde liedje. Die chagerijn (die vast op het magazijn zit) vraagt altijd naar dat ovale plaatje met het nummer van je motorblok, wat ik dan vannochtend natuurlijk weer 's niet kon vinden (gaat dat überhaupt op met een Phase 1 met blok uit Phase 2).
En ff meelopen en kijken zit er echt niet in, hoor.
Die andere kerel (monteur) die er bij afwezigheid van de chagerijn zit weet WEL altijd precies wat ik bedoel (en is een stuk service gerichter, wat een eikels, zeg).
Het thermoconact waar die eerst mee aan kwam zetten was het zeker niet, de 2e (enige alternatief) leek erg veel op het geen wat er in mijn GTT zit, dus die heb ik meegenomen;
staat iets op van V 1151 90/83'C, zegt jullie dat wat??

Goed, morgen (of als ik tijd heb en het is droog vanavond) thermocontact verwisselen en dan hoop ik dat die ellende 's gaat werken.
Arjen
Berichten: 4102
Lid geworden op: di 30 jan 2001 0:00
Locatie: Tremelo, Plopsaland

Hoi,

Over dat ontluchten heb ik al eerder een mailtje gepost. Renault heeft een soort pomp die ze op je expansievat zetten. Dit kan je ook zelf doen. Heb je trouwens ook het kleine gaatje in je thermostaat al iets vergroot. (naar ongeveer 2mm). Dan komt de motor sneller op temperatuur en ontlucht het ook eenvoudiger. Je kunt zelf een soort pompje maken met een oud ventiel of een verloopventieltje. Haal het slangetje van de radiateur naar het expansievat los aan de kant van het expansievat. Stop in deze slang een bout en zet hem vast met een slangklem. Aan de andere kant maak je met slangklemmen een klein stukje slang vast met daarin het ventiel. Nu kun je met een fietspomp het systeem onder druk zetten. Niet te veel anders slaat de dop van het expansievat door. (ik geloof bij 1 bar). Nu kan je het systeem via de ontluchtingsnippels ontluchten. Laat eventueel de motor eerst even lopen zodat de thermostaat een beetje open gaat. Voor zover ik weet mag je het ontluchten niet doen met een draaiende motor. Bij mij werkte deze manier perfect.
Succes
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Ok, het is gelukt. De fan werkt weer....

Het thermocontact was in deze toch de boosdoener, na deze vervangen te hebben liep ie weer als een trein.
Volgende stap is een schakelaar inbouwen zodat ie gaat wanneer ik dat wil.

Ik begrijp het idee van die pomp, Turbo_Arie, alleen de enige twee slangen die naar de radiator gaan komen volgens mij van de waterpomp....

Nog iets anders, links aan de dynamo (kant van de radiator) zit bij mij een rood blokje vast met volgens mij het opschrift Flacon ofzo..........????
Wat is dit??
en hoort hier een stroomdraadje aan vast te zitten die weer naar de dynamo loopt??
Ik heb nu nl. een los bungelend wit draadje waar ik het vermoeden van heb dat ie aan dat ding hoort.
Laatst gewijzigd door Goof op za 21 apr 2001 17:54, 1 keer totaal gewijzigd.
Arjen
Berichten: 4102
Lid geworden op: di 30 jan 2001 0:00
Locatie: Tremelo, Plopsaland

Ik heb zelf een 11 turbo en daar zit een phase 1 R5 GT motor in. De radiateur heeft daar bovenaan een klein slangetje zitten die naar het expansievat gaat. Ik weet dat het koelsysteem van een phase 2 iets anders is, maar wat die verschillen precies zijn ..........
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Ga wel Žs bij die fantastisch Renault zaak hier langs.

Wil nog wel weten wat dat rooie ding is!!??!!??!!
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Heb nu eigen pc in de buurt, met het briefje waar ik op heb geschreven WAT er op dat rode blokje staat;

FACON
2033
33uF

Weet er iemand van jullie wat het is en wat de functie van dit ding is?
Nogmaals, zit links aan de dynamo, bevestigd met één schroef.
Gebruikersavatar
Bas
Bestuurslid
Berichten: 4002
Lid geworden op: ma 8 jan 2001 0:00
Car: Clio IV RS
Locatie: Om de hoek

uF is micro Fahrad
Volgens mij is het een condensator. Waar zat ie precies?
Avant j'étais schizophrène, maintenant nous allons mieux.
'84 R11 Turbo 'KZ' | '84 R11 Turbo 'LD' | ''87 R11 Turbo 'Maxi'| '85 R11 Automatic | '03 Clio 1.5 dCi 'RS'
Goof
Berichten: 1647
Lid geworden op: ma 19 mar 2001 0:00
Locatie: Den Haag

Zit vast aan de dynamo, kant van radiator, vast met één schroef.

Hoewel er geen stroomdraad aan zit heb ik het idee dat dat wel de bedoeling is; ik heb nu één bungelend (wit) draadje hangen die naar de dynamo zelf loopt.
Plaats reactie