[clio] De sterkte van een versnellingsbak

Hier kunnen problemen en technieken besproken worden.
Robke
Berichten: 6061
Lid geworden op: za 12 jan 2002 0:00
Car: Lexus IS250
Locatie: d'n Berg

Ook als er ABS op zit hoeft het blok er niet uit om de bak te wisselen. :wink: :)
canonballman
Berichten: 4222
Lid geworden op: do 26 jul 2001 0:00
Locatie: Hilvarenbeek

Maar dan is het toch verdomd lastig........ zo lastig dat ik er niet aan begin i.i.g.
AZ4L
Berichten: 266
Lid geworden op: do 2 okt 2003 20:26
Locatie: Hong Kong

Even weer een ouwe koe uit de sloot: Wat betret JC5 bak, in hoeverre zal je bij standaard 16v blok verschil merken in tussenacceleraties? Met mijn 16v nu trek ik tot 145/150 in 3 door totdat het max aantal toeren is bereikt (7200).
Bas Blue Sport
Berichten: 406
Lid geworden op: za 13 okt 2001 0:00
Locatie: Bij het slootje rechts......

In hoevere zal het de-monteren van een bak van een 16V met ABS verschillen van een RSI zonder ABS.

Heb inmiddels zeker 7 keer de bak van de RSI moeten vervangen, heb er dus goede sleutel ervaring mee op gedaan.

Mijn werkwijze:

Zet de auto met de voorwielen van de grond (of een tweekoloms brug). Draai de wielen eraf. Draai de wielophanging los. Draai de rondapparatuur boven de bak eruit. Draai de startmotor los. Voor de hobbybob; plaats een balk over de wielkasten en leg een sjorband door het takeloog en om de balk. Voor de iets pofi boys/girls; gebuik een motortakel/lift.
Maak de aandrijfassen los (eerst de olie uit de bak, geeft anders zo`n troep). Draai de achterste motorsteun los. Draai het stuurhuis los. Draai het subframe los. Draai de motorsteun boven de bak los (motersteun op de veerpoot rechts blijft dus vast). Draai de bak los en laat de motor iets kantelen naar links. Trek nu de bak eruit, plaats de nieuwe en bouw de auto weer op.

Ik kreeg er steeds meer handigheid in en op het laatst deed ik er nog maar 2.5 uur over.


Suc6

Bas
Plaats reactie