ik kan bij mij in de buurt van een bedrijf dat bezig is met rallyauto's en cupauto's, een cup motor kopen voor mijn clio!
z'n blok had standard 170 pk(incl chip), maar die kerel van dat bedrijf zei: als je er een andere computer aan hangt dat je wel 200+ pk's haalt.
mij vraag is nu: Hoe kan je met een andere computer, een veel hoger aantal pk's halen dan met je orginele computer?
of zuigt deze kerel dit gewoon uit zijn duim?
cup motor
-
- Berichten: 997
- Lid geworden op: za 13 apr 2002 0:00
- Locatie: nijverdal
- Contacteer:
zuigt ie uit z'n duim.
een cupmotor heeft ongeveer 160 pk, en zeker geen 200.
(de pk's vliegen trouwens wel weer aardig in 't rond de laatste tijd hier op 't forum, 't lijkt wel stunten a'la supermarkt
)
een cupmotor heeft ongeveer 160 pk, en zeker geen 200.
(de pk's vliegen trouwens wel weer aardig in 't rond de laatste tijd hier op 't forum, 't lijkt wel stunten a'la supermarkt

rev it like a rental
-
- Berichten: 997
- Lid geworden op: za 13 apr 2002 0:00
- Locatie: nijverdal
- Contacteer:
ok, weet genoeg, ga het wel ergens zoeken(de pk's dan).
Weer z'n kerel wat gouden bergen belooft
Weer z'n kerel wat gouden bergen belooft

volgens mij zijn die motoren wel wat meer op te fokken hoor. Ze krijgen van de fabriek uit 172 pk en daarna worden ze verzegeld, zodat de cup 'eerlijk' blijft. Misschien heeft dat dan niets met de comp te maken, maar verder lijkt het me geen onzin
bij http://www.renault-sport.nl van de site af:
Uiterlijk lijkt hij sterk op zijn straatbroeder maar er is maar weinig overgebleven van de showroomversie, die we tegenwoordig met de regelmaat van de klok op de openbare weg tegenkomen. Natuurlijk, aan de motor is niet veel veranderd want de 172 standaard pks zijn voor menig coureur al een hele kluif. Met een ander uitlaatsysteem en motorafstelling is het vermogen opgekrikt tot zo ongeveer 185 pk en dat kan de 2-liter zestienklepper makkelijk aan, getuige het feit dat er vorig jaar onder de zestig deelnemers vrijwel geen uitvallers waren met motorpech. Overigens zijn alle motoren verzegeld zodat er niet mee geknoeid kan worden. Ook de, speciaal voor de competitie ontwikkelde, sequentieel schakelende zesversnellingsbak gaf geen reden tot klagen. Integendeel zelfs want de rechtgeaarde coureur zweert bij deze techniek, die razendsnel schakelen mogelijk maakt en waarbij de versnellingsverhoudingen optimaal op elkaar zijn afgestemd.
Er werd ook extra goed naar het onderstel gekeken. Voor zitten de bekende McPherson veerpoten, maar de hoogte van de veerschotels is te variëren. Ook het camber en de sporing zijn verstelbaar. Achter heeft hij echter een starre as met langsarmen en geen torsie-as. Ook hier zijn sporing en camber verstelbaar. Voor de ervaren coureur valt er dus extra winst uit de afstelling van de auto te halen. Afwijkend is ook de wieldiameter, die met 15 inch twee inch kleiner is. Binnenin is er niets meer origineel, op de vorm van het dashboard na. Daarin zit een digitale afleesunit met een duidelijke analoge toerenteller en twee lampjes. Groen licht betekent dat je sequentieel moet opschakelen, bij rood licht is er iets fout. Wat precies de storing is verschijnt dan in het display. Daarop kun je ook alle belangrijke motorgegevens op afroep aflezen.
Uiteraard is de Clio Renault Sport Coupe van alle verplichte veiligheidssystemen voorzien, zoals een oersterke rolkooi, een set brandblussers, een stevige kuipstoel en een zespunts harnasgordel. Er zit vanzelfsprekend maar één stoel in want meerijden is niet gewenst, met dergelijke hoge bochtsnelheden.
-
- Berichten: 753
- Lid geworden op: vr 4 jan 2002 0:00
- Locatie: Zeeland
hier worden volgens mij 2 motoren door elkaar gehaald
VOlgens mij ook ja. Menno heeft het denk ik over de 1.8 16V uit de Clio 16V.
M&L: Reparaties, onderhoud en inbouw van radio/alarm enz enz. Ook vermogen meetingen.
Mail Mclain@home.nl of bel 06-29 357 538
Mail Mclain@home.nl of bel 06-29 357 538