Hier kunnen problemen en technieken besproken worden.
Plaats reactie
Anonymous

wie weet wat de motor code van het bovengenoemde model is

ik heb de knoop meer of min doorgehakt en ga proberen of het v6 laguna blok in een megane coupe past

alle opties om chargers op de f3r motor te krijgen zijn namelijk na precies 3741 mailtjes en posts op niets uitgelopen en is dus voor zo ver mij bekend gewoon niet mogelijk

dus vandaar deze beslissing het wordt of de v6 of de 2.0 16v uit de nieuwe clio

het is de bedoeling om het geheel gewoon op de voorwielen aangedreven te laten om het originele megane gevoel niet geheel kwijt te raken

en de v6 optie is waarschijnlijk de goedkoopste oplossing en dan heb ik weer iets wat niemand anders heeft

wie helpt me met de megane 6 pitter

grtz Thomas

en kut mŽn plaatje doet het nog steeds niet
Marcel (mlg)
Berichten: 658
Lid geworden op: do 17 mei 2001 0:00
Locatie: Ermelo
Contacteer:

Hallo

Je moet je auto dan wel opnieuw laten type goedkeuren bij het rdw , ander word ie niet meer apk goedgekeurd , op je kenteken bewijs staat dat er een 4 cilinder in zit.
Zou wel eerst ff informeren bij het RDW of dit wel is toegestan .

Het is wel een super idee , ik hoop dat het je lukt .
Succes
Marcel (mlg)
Berichten: 658
Lid geworden op: do 17 mei 2001 0:00
Locatie: Ermelo
Contacteer:

toegestan = toegestaan

blijft moeilijk dat typen !
Anonymous

krijg volgende week antwoordt op die vraag
van de meneer techniek bij de rdw

als je er een typegoedgekeurde motor van het zelfde merk uit een ander model in hangt is de regeling weer anders omdat het binnen het merk blijft

ik hoop dat renault nederland (de motorsportafdeling) een beetje wil helpen
en dat het mag natuurlijk van de rdw

want dan ga ik wederom weer gekke dingen doen hahahaha

grtz Thomas
Maus
Berichten: 4127
Lid geworden op: zo 4 mar 2001 0:00
Locatie: Zwijndrecht

Wat heb je voor andere gekke dingen gedaan dan?
Anonymous

check dan direct een magneti marelli unit, kom je wat dichter in de buurt van clio v6
Anonymous

dan ga ik proberen of de v6 uit de laguna onder de kap van mijn coupe te hangen is

coupeke die met een niet getunde motor 210 pk heeft zie ik namelijk wel zitten ik wordt hier in hilversum namelijk redelijk vaak zoek gereden door een blauwe gtt (wie is dat eigenlik iemand van hier)
en ik wil ook wel ens mee kunnen komen he

dus dat ga ik dan doen

grtz Thomas
Hilgert
Berichten: 21
Lid geworden op: di 27 nov 2001 0:00
Locatie: Helmond
Contacteer:

Hoi Coupe!

De motorcode van hetzelfde V6 24V blok bij Peugeot is ES9J4.

Heb je ooit overwogen om het Volvo T4 blok te gebruiken? Voor zover ik weet heeft dat hetzelfde onderblok als de 2.0-16V uit de Megane en kun je dus gewoon je motorsteunen overzetten. Heb je ook 200Pk uit een standaard blok en je hoeft je geen zorgen te maken over RDW keuringen enzo.
Motorcode is B4194T

Greetz,
Hilgert
speedline
Berichten: 2292
Lid geworden op: ma 19 nov 2001 0:00
Locatie: Rotterdam

De motorcode is L7X.

Ongevraagd advies: Zet uit je hoofd !
L7X motor + PK-serie bak zijn veel te zwaar om in een Mégane te bouwen. Je overschrijdt de wielgewichten op de vooras, en de gewichtsverdeling klopt van geen kanten, dit i.v.m. chassisafstelling/ weggedrag.

En dan heb ik het niet eens over het inbouwen van de hydraulische koppelingsbediening (op sommige modellen), de benodigde inputsignalen voor de regeleenheid, (ABS/ airco/ klimaatreg./ etc./ startonderbreker in instrumentenpaneel ?).

Probeer de weg van de minste weerstand, een F7R motor uit het 2.0 16v model met de bijbehorende JC5 S57-bak, (met 15" i.p.v. 16" l.m.-velg., nog kortere eindoverbrenging ook!).

Deze met een aantal ingrepen verbeteren:

* koudluchtinlaat in voorbumper
* bewerkte cilinderkop met grotere inlaatkleppen
* katalysator laten zitten, of evt. vervangen door hoge capaciteit metaalkat.
* andere nokkenassen
* gewijzigde elektronica
* OrbiSound of Devil uitlaatsysteem incl. uitlaatspruitstuk !

Het onderstel met een aantal ingrepen verbeteren:

* 2.0 16v voortrein max. 40 mm. verlagen
* 2.0 16v Coupe stabilisatorstang
* 2.0 16v achteras verlagen tot voor = achter
* Coupe torsie-/ stabilisatorstaven
* Intrax Coupe veerpoten en schokdempers
* het bijbehorende (evt. ABS) remsysteem!

Voor de veiligheid evt. een Devil of Matter rolkooi. En als je echt gek wilt doen de sequentiële bak uit de Coupe auto(zonder sper).

Geen gezeik met de RDW, en als je wat speciaals wilt, bouw er dan een "bolt-on" turbokit op! Ik weet evt. wel een goed Ned. adres !
Anonymous

probeer http://www.stayontrack.nl eens, dan kiezen voor megane gedoe.
Plaats reactie