Clio 16v, wielen staan scheef

Topic voor alles over wegligging (verlagen, spoorverbreders, velgen, banden, etc)
Plaats reactie
Steefzz
Berichten: 246
Lid geworden op: di 28 jan 2003 21:17
Locatie: Bergen op Zoom
Contacteer:

Goeiedag allemaal,

Ik had zelf eerder al het idee dat mn wielen (voor) van m'n clio scheef stonden, nu weet ik het zeker na afgelopen zondag. Op de meeting ff vergeleken met andere clio's en er klopt toch echt iets niet. Ook staan ze veel te ver naar binnen lijkt het, terwijl mijn velgen een ET van 37 hebben, dat is dacht ik toch redelijk normaal (normaal was toch 36?).

Heb al verschillende dingen gehoord die het kunnen zijn (verkeerde schokdemper, fuseekogel, spoorstangkogel?, koppelstang?) maar weet nog steeds niks eigenlijk.

Het is aan beide kanten de de wielen/remschijven staan zeg maar zo:
schijf --> /---------as----------\ <-- schijf

Heb gisteren ook nog een aantal fotos gemaakt van de onderkant (rechts, maar links staat het ongeveer even scheef)
Foto's zijn hier te vinden

Heeft iemand enig idee wat het is en/of wat ik hieraan kan doen?

Bij voorbaat dank.[/url]
Arnoud
Berichten: 240
Lid geworden op: di 23 dec 2003 10:27
Locatie: Poeldijk

misschien heb je een schroefset eronder waarmee je je camber kan verstellen??
of zitten er andere bouten op waardoor je een negatief camber hebt?



http://en.wikipedia.org/wiki/Camber_angle
http://www.k-tecracing.com/show_product.asp?id=799

iets anders zou ik niet weten
Steefzz
Berichten: 246
Lid geworden op: di 28 jan 2003 21:17
Locatie: Bergen op Zoom
Contacteer:

Heb van iemand gehoord dat bij een clio de camber niet versteld kan worden ???
paulvanrooij
Berichten: 26465
Lid geworden op: ma 10 mei 2004 20:26
Car: Twingo GT
Locatie: Oss
Contacteer:

kan idd niet versteld worden, tenzij je andere schokbrekers hebt met camberverstelling of bijvoorbeeld camberbouten :)
AlbertG
Berichten: 72
Lid geworden op: ma 10 apr 2006 18:56
Locatie: Oosterwolde

Standaard kan een camber niet versteld worden, alleen met speciale bouten.
Steefzz
Berichten: 246
Lid geworden op: di 28 jan 2003 21:17
Locatie: Bergen op Zoom
Contacteer:

Ooh ok dan,
En die camber bolts komen dan dus op de plaats waar nu de huidige twee bouten zitten?? (onderaan de schokdemper zeg maar)
paulvanrooij
Berichten: 26465
Lid geworden op: ma 10 mei 2004 20:26
Car: Twingo GT
Locatie: Oss
Contacteer:

alleen de bovenste bout vervang je dan volgens mij..ten minste, ik heb boven camberbouten zitten :)
Bart V
Berichten: 6424
Lid geworden op: wo 18 apr 2001 0:00
Locatie: Graz

Leuk voor de snellere bochten man, beetje negatief camber (Y)

Maargoed, als ik de foto bekijk heb je een originele veerpoot, en originele bouten. Dan houd je eigenlijk maar 1 optie over, en dat is dat je gevijlde sleufgaten zou hebben in de originele poten. Ik ga er niet vanuit dat beide veerpoten krom zijn, dus dat sluiten we maar even uit.

ff die onderste 2 bouten losgooien, dan weet je het (Y)
Steefzz
Berichten: 246
Lid geworden op: di 28 jan 2003 21:17
Locatie: Bergen op Zoom
Contacteer:

Ok er zitten nu Monroe Gasomatic dempers onder maar zonder verlaging ofzo.
Maar ik kan dus die 2 bouten aan de onderkant gewoon losmaken en als ik dan de schijf "recht" kan zetten dan kan het dus evt aan de dempers liggen?
Is dat dan evt met een weitec, koni of wat voor set dan ook op te lossen? Dit omdat ik m toch wil verlagen?
Bart V
Berichten: 6424
Lid geworden op: wo 18 apr 2001 0:00
Locatie: Graz

Je moet die bouten er even uit halen, en kijken of de bouten indentiek zijn, en even dik.

Als de moeren los zijn, maar de bouten er nog in zitten mag je inderdaad de poot niet kunnen bewegen. Dat zal bij jou ongetwijfeld wel zo zijn

Hoe je het kan oplossen? Gewoon even de originele camber-hoek opzoeken voor een clio 16V (dacht dat 15 minuten negatief was oid) en die hoek laten afstellen bij een uitlijnbedrijf. Daarna de poot markeren zodat je ze in dezelfde positie terug kan zetten als je het spul ooit weer eens los maakt. Andere schokdempers monteren is iig hiervoor niet nodig.
Steefzz
Berichten: 246
Lid geworden op: di 28 jan 2003 21:17
Locatie: Bergen op Zoom
Contacteer:

Ok dan, ik zal dan iig morgen eerst eens ff kijken of inderdaad de sleufgaten geveild zijn. Dan zal ik het weer wel laten weten :D
Steefzz
Berichten: 246
Lid geworden op: di 28 jan 2003 21:17
Locatie: Bergen op Zoom
Contacteer:

Nou heb ff de bouten los gedraaid, ik kon de schijven dan iets wat bewegen maar dan zomaar net 1 mm ofzo, het is dus niet dat ze nu rechter staan ofzo. Heb wel nog ff de bovenste eruit gehaald en dan kan ik dus idd de schijf zeg maar alle kanten op draaien.
Plaats reactie